NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
18. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tiesu sistēma
23
23

Klajā nākusi grāmata “Tiesas un mediju komunikācija”

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Piektdien, 18. oktobrī, ar Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu plašākai sabiedrībai prezentēta “Latvijas Vēstneša” apgādā izdotā grāmata “Tiesas un mediju komunikācija. Sabiedriskā viedokļa un mediju ietekme uz taisnīgu tiesu”.

Grāmata “Tiesas un mediju komunikācija. Sabiedriskā viedokļa un mediju ietekme uz taisnīgu tiesu” ir nebijis mēģinājums analizēt Latvijas justīcijas komunikācijas labo praksi, lai tā kļūtu vēl efektīvāka. Ir svarīgi, lai tiesu sistēmai piederīgie ne tikai runātu ar sabiedrību, bet arī runātu sabiedrībai saprotamā valodā, vienlaikus saglabājot profesionālo specifiku.

Izdevuma ievadraksts un trīs nodaļas ir veidotas tā, lai no tiesas un mediju komunikācijas ievirzītos diskusijā par sabiedrības spiedienu un sabiedriskā viedokļa ietekmi uz tiesas spriešanu.

“Grāmatas autori – Valsts prezidents, tieslietu jomas lietpratēji, sabiedrisko attiecību eksperti, sociologi un žurnālisti – ir radījuši daudzpusīgu viedokļu kopumu par tiesu un mediju attiecībām, ko turpmāk varēs izmantot kā labu palīgavotu juristu darbā,” uzsver Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs profesors Dr. iur. Ringolds Balodis.

Valsts prezidents Egils Levits grāmatas atvēršanas pasākumā rosināja, ka Latvijā ir vajadzīgi žurnālisti, kuri, cita starpā, spēj atbildīgi un jēgpilni ziņot un kritiski izvērtēt tiesu darbu. "Savukārt mana vēlme un novēlējums tiesnešiem ir spriest tiesu neatkarīgi no mediju vērtējuma tā, kā tie autonomi vērtē tiesību sistēmu un kā tie uzskata to par taisnīgi piemērojamu konkrētajā gadījumā, bet, galvenais, vienlaikus prast izskaidrot tiesas spriedumu vai argumentāciju cilvēkiem (kuriem nav juridisku zināšanu) saprotamā valodā," sacīja prezidents.

Grāmatas atvēršanas pasākums Latvijas Universitātē (LU) norisinājās LU Juridiskās fakultātes rīkotās 7. starptautiskās zinātniskās konferences “Tiesību zinātnes uzdevumi, nozīme un nākotne tiesību sistēmās” ietvaros. Izdevuma atvēršanā piedalījās Valsts prezidents E. Levits, kultūras ministrs Nauris Puntulis, Saeimas Eiropas lietu komisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, Augstākās tiesas senatore Dace Mita, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Arta Ģiga, Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un profesors R. Balodis.

Labs saturs
23
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU