NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
17. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Finanses
8
8

No 2020. gada KNAB partijām izmaksās vairāk nekā piecus miljonus eiro

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

KNAB infografika

Nākamgad ievērojami pieaugs valsts finansējums partijām. Valdības apstiprinātais 2020. gada valsts budžeta likumprojekts paredz, ka sākot ar 2020.gada 1.janvāri, saistībā ar ieceri palielināt valsts finansējumu politiskajām partijām, KNAB budžets piedzīvos būtisku pieaugumu. Par šī likumprojekta tālāku virzību vēl jālemj Saeimai.

Ņemot vērā Ministru kabineta iniciatīvu, KNAB bāzes budžetam papildus tiks piešķirti finanšu līdzekļi 5 515 775 eiro apmērā. Lai gan šie piešķirtie finanšu līdzekļi tiks ieskaitīti biroja budžetā, tie ir paredzēti politisko partiju finansēšanai, nevis KNAB funkciju izpildei vai biroja darbības nodrošināšanai. Proti, šie finanšu līdzekļi nav izmantojami biroja darbinieku atalgojumam, biroja darbībai nepieciešamo preču un pakalpojumu iegādei, tostarp biroja analītiskās kapacitātes stiprināšanai, operatīvās darbības nodrošināšanai vai citiem pasākumiem.

KNAB budžetā ieskaitīto partijām paredzēto finansējumu birojs, atbilstoši Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteiktajam, reizi ceturksnī novirza attiecīgajām partijām.

Savukārt, biroja darbinieku atalgojumam 2020.gadā paredzēti 4 479 960 eiro, kas ir par 258 861 eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet citiem izdevumiem finansējums palielināsies par 550 781 eiro, t.sk., biroja kapacitātes stiprināšanai, izmeklēšanas, operatīvās darbības un analītisko spēju uzlabošanai, kā arī koruptīvu noziedzīgu nodarījumu novēršanai un apkarošanai.

Labs saturs
8
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI