AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
08. februārī, 2018
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Ekonomika
3
3

Izveidota Latvijas pārstāvniecība Silīcija ielejā

FOTO: Freepik

“Pērn uzsāktais darbs pie Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecības Silīcija ielejā ir noslēdzies, un no šī gada februāra jaunuzņēmumiem pieejama stratēģiska un profesionāla pārstāvniecība globālajā startup tīklošanās vietā un investoru piesaistes karstākajā punktā – Silīcija ielejā!” informē Ekonomikas ministrija.
īsumā
Būtiskākais ieguvums Latvijas uzņēmumiem ir “WeWork” plašā starptautiskā pārstāvniecība – ar 150 lokācijām vairāk nekā 50 pasaules pilsētās. Turpmāk Latvijas startup uzņēmēji jebkurā no šīm vietām varēs izmantot gan biroja telpas, gan biznesa tīklošanās un sadarbības iespējas ar citiem jaunuzņēmumiem visā pasaulē.

Brīva pieeja telpām un koprades iespējām

Latvijas pārstāvniecība izveidota kopstrādes biroja ēkā "WeWork", kas ir globāla koprades platforma inovatīviem, strauji augošiem tehnoloģiju jaunuzņēmumiem. "Būtiskākais ieguvums Latvijas uzņēmumiem ir "WeWork" plašā starptautiskā pārstāvniecība – ar 150 lokācijām vairāk nekā 50 pasaules pilsētās, kas nozīmē, ka turpmāk Latvijas startup uzņēmēji jebkurā no šīm vietām varēs izmantot gan biroja telpas, gan biznesa tīklošanās un sadarbības iespējas ar citiem jaunuzņēmumiem visā pasaulē," šodien notiekošajā starptautiskajā inovāciju un tehnoloģiju konferencē "TechChill" uzsvēra Ministru prezidenta biedrs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecība Silīcija ielejā izveidota kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība ASV, kuras vadītājs šobrīd ir Toms Zvidriņš. No šā gada februāra jaunuzņēmumiem pārstāvniecībā nodrošināta brīva pieeja darba telpām un koprades telpas sniegtajām iespējām. "WeWork" kopstrādes biroja ēka atrodas ASV, Sanfrancisko (995 Market St, San Francisco, CA 94103, USA).

Jau līdzšinējās sarunās Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvji ir vairākkārt norādījuši, ka valsts palīdzība un klātbūtne Silīcija ielejā būs nozīmīgs atbalsts uzņēmumu turpmākai attīstībai un pozīciju nostiprināšanai Silīcija ielejā.

Vairākas tirdzniecības misijas jau šogad

Papildus Ekonomikas ministrija norāda, ka šogad plānotas vairākas LIAA rīkotas tirdzniecības misijas un pasākumi, kuros paplašināt iespējas Silīcija ielejā. Martā plānota tirdzniecības misija uz ASV, un jaunuzņēmumiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties SXSW forumā, jo īpaši ES organizētajā "Demo Deck", "Venture Summit West", kā arī apmeklēt "WeWork" biroja telpas un tikties ar Silīcija ielejas uzņēmējiem, akseleratoru pārstāvjiem un riska kapitāla fondiem. Papildu informācija pieejama LIAA tīmekļa vietnē.

Kā zināms, 2017. gada 27.–28. oktobrī A. Ašeradens darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) apmeklēja Silīcija ieleju (Sanfrancisko un Palo Alto) Kalifornijas štatā. Ekonomikas ministra vizītes mērķis bija veicināt Latvijas jaunuzņēmumu sadarbību ar ASV partneriem un pārrunāt iespējas nodrošināt Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvību Silīcija ielejā. Ministra vizītē piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadība un plaša Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvju delegācija, pārstāvot IKT, mārketinga un konsultāciju nozari (jaunuzņēmumu pārstāvji no "Anatomy Next", "Apply", "CatchSmart", "Finerium", "Furnny" un "Mass Portal", jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvji no "Digital Freedom Festival" un "TechChill", investoru pārstāvji no "NCH Advisors Inc." un "Roug", kā arī advokātu biroju pārstāvji no "Spridzans Law Office" un "Ellex Klavins").

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
NOVĒRTĒ PĀRMAIŅAS