Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Dzīvokļa īrniekam nekustamā nodoklis par zemi jāmaksā

J
jautā:
21. oktobrī, 2015
Lita

Labdien! Dzīvoju pagasta pašvaldībai piederošā dzīvoklī, tātad esmu dzīvokļa īrniece. Vai man ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis par zemi, kas pieder mājai? Paldies!

A
atbild:
26. oktobrī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jā, arī pašvaldības dzīvokļa īrniekam ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis par zemi (zemes domājamām daļām). Tas paredzēts likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”.

Savukārt likuma „Par dzīvojamo telpu īri” uzskaitīti obligātie maksājumi papildus īres maksai, tajā skaitā ir arī nekustamā īpašuma nodokļa maksājums.

Nekustamā īpašuma nodokli iekasē pašvaldības, un gada sākumā katram nodokļu maksātājam pašvaldība atsūta paziņojumu par nodokļa apmēru, kā arī norāda likuma normas, saskaņā ar kurām nodoklis tiek piemērots un maksājamo summu.

Nodokli aprēķina gadam, bet to var samaksāt četros maksājumos. Pēdējais maksājums ir jāveic līdz 15.novembrim.