Lasīšanai: 1 minūte

Dalībnieku attiecības uzņēmumā

J
jautā:
09. aprīlī, 2015
Linda

Labdien! Uzņēmumam ir divi īpašnieki. Vienam pieder 10 uzņēmuma daļas, kurām ir uzlikts arests, jo pret tā īpašnieku notiek tiesvedība pēc KL 142.panta. Reāli viņš dalību uzņēmuma darbībā neveic. 2016.gadā būs jau 10 gadi, kā ilgst tiesvedība. Otram uzņēmuma īpašniekam pieder 30 daļas, viņš reāli veic uzņēmējdarbību. Kas notiks ar arestētajām daļām nākotnē, ja, piemēram, iestāsies noilgums? Ja tās tiesa nolems konfiscēt, vai otrs uzņēmējs varēs tās izpirkt? Nav skaidrības šajā sakarībā, līdz ar to nav iespējams plānot uzņēmuma nākotni.

A
atbild:
19. maijā, 2015

Plānojiet sava uzņēmuma nākotni droši. Komerclikuma 189.panta pirmajā daļā ir noteikts, ka gadījumā ja dalībnieka daļas tiek pārdotas, pārējiem dalībniekiem ir pirmpirkuma tiesības, ja statūtos nav noteikts citādi. Arī konfiskācijas gadījumā valsts šīs kapitāla daļas pārdos un Jums saglabājas likumā noteiktā pirmpirkuma tiesība.