Lasīšanai: 1 minūte

Sods jānomaksā, un tad var mācīties

J
jautā:
16. augustā, 2011
zane grinerte

Labdien. Gribēju pajautāt, vai drīkst uzsākt auto skolā mācības, ja ir nenomaksāts sods? Bija liegums, bet tas ir beidzies. Ir palikusi tikai soda nauda. Vai var mācīties un mācību laikā nomaksāt sodu?

A
atbild:
17. augustā, 2011
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

Ja sodu nomaksā mēneša laikā kopš tā uzlikšanas, mācības drīkst uzsākt, kamēr tas vēl nav nomaksāts. Kad sods ir nomaksāts, liegumu noņem. Ja sodu nenomaksā, tad liegums pagarinās. Parasti liegumu uzliek tad, kad sods nav nomaksāts ilgāk par vienu gadu. Bez soda naudas nomaksas mācības uzsākt nedrīkst.

Taču, lai precīzi Jums atbildētu, ir jāzina, par ko ir uzliktais sods un tā saistība ar soda naudas nomaksu. Tādēļ zvaniet uz CSDD (informatīvais tālrunis 67025777) un noskaidrojiet gan par liegumu, gan sodu un mācībām.