Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Aizmugurisks tiesas spriedums

J
jautā:
25. janvārī, 2015
Pēteris

Vai drīkst notiesāt aizmuguriski, ja neesmu saņēmis nevienu pavēsti uz tiesu, kā arī nevienu ierakstītu vēstuli?

A
atbild:
17. februārī, 2015

Noskaidrojiet tiesā, kas taisījusi spriedumu, vai tā ir sūtījusi Jums pavēstes vai jebkādu citu informāciju uz Jūsu deklarēto dzīvesvietu. Aizmugurisks ir tāds spriedums, ko pirmās instances tiesa sagatavo lietā, kurā atbildētājs nav sniedzis paskaidrojumus un nav ieradies pēc tiesas aicinājuma, nepaziņojot iemeslu.

Aizmugurisku spriedumu sagatavo, ņemot vērā prasītāja paskaidrojumus un lietā esošos materiālus, ja tiesa tos atzīst par pietiekamiem strīda izšķiršanai. To, ka spriedums ir aizmugurisks, norāda nosaukumā. Šādu spriedumu vienmēr sagatavo rakstveidā.

Saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likumu ikvienai personai ir pienākums deklarēt savu dzīvesvietu, lai tā būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību.