TĒMA: Kultūra

Fotogrāfam nav obligāti jāprasa atļauja fotogrāfijā redzamajai personai

J
jautā:
30. septembrī, 2014
Sandra

Ja fotogrāfs ir uzņēmis fotogrāfiju, par kuru ir saņēmis atlīdzību. Bet pie copyright ir ierakstīts viņa vārds un uzvārds, vai ir jāprasa atļauja nofotografētajam cilvēkam par bildes ievietošanu internetā vai avīzē?

A
atbild:
14. oktobrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Fakts, ka autors saņēmis par savu darbu atlīdzību, uzreiz nenozīmē, ka uzņemto fotogrāfiju autors nedrīkst nekur tālāk publiskot, jo autortiesības attiecas uz fotogrāfa autordarbu un tā izmantojumu, nevis uz personu, kas attēlota fotogrāfijā.

Ja pirms fotogrāfijas uzņemšanas ar fotogrāfu bijāt vienojusies, piemēram, noslēdzāt līgumu, kurā atrunājāt jautājumu par fotogrāfiju tālāko izmantošanu (neatļāvāt tās tālāk izmantot bez Jūsu piekrišanas), tad obligāti jāprasa Jūsu atļauja fotogrāfijas publicēšanai. Ja šāda vienošanās nav bijusi, no fotogrāfa puses būtu korekti palūgt Jūsu atļauju pirms fotogrāfijas publicēšanas internetā vai avīzē, bet tas nav obligāti.