TĒMA: Tieslietas

Uz atklāto vēstuli autortiesības neattiecas

J
jautā:
28. oktobrī, 2014
Vitālijs

Atklāta vēstule no Valkas iedzīvotāja. Šīs vēstules vietā nopublicēts raksts, kurā izmantoti fragmenti no manas vēstules. Vai tas nav manu tiesību pārkāpums un vai man ir vērts griezties tiesā pēc taisnības?

A
atbild:
29. oktobrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Atklātās vēstures saturu medijs drīkst izmantot raksta veidošanā, tajā skaitā izmantot fragmentus no tās. Šādā gadījumā ir vēlama atsaukšanās uz tās autoru. Jāatzīmē, ka uz atklātām vēstulēm neattiecas autortiesības.

Nezinot pārējās detaļas (kāds bijis vēstules saturs, kam tā sūtīta un kas no tās publicēts), grūti komentēt par tiesību pārkāpumu. Ja uzskatāt, ka rakstā, kurā tika izmantoti fragmenti no Jūsu atklātās vēstules, piemēram, ir aizskarta Jūsu cieņa un gods vai nodarīts morālais kaitējums, Jums ir tiesības vērsties tiesā ar prasību.

Šādās situācijas tomēr, pirmkārt, ir vēlams vērsties pie vēstules fragmentu publicētāja un sarunu ceļā atrisināt radušos situāciju.