TĒMA: Tieslietas

Par apdrošināšanas atlīdzību

J
jautā:
01. augustā, 2014
Ināra Dališevska

Pēc ceļu satiksmes negadījuma personai nodarīti smagi miesas bojājumi. Notiek pirmstiesas izmeklēšana. Cietušajai nepieciešami līdzekļi protēzes iegādei. Vai pēc apdrošināšanas atlīdzības var griezties jau izmeklēšanas laikā un vai apdrošinātājam jau ir pienākums izmaksāt atlīdzību?

A
atbild:
13. augustā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls
Latvijas Apdrošinātāju asociācija
Jānis Abāšins, prezidents

Iepazīstoties ar Jūsu jautājumu, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins sniedza šādu atbildi: „Gadījumos kad ir zināms vainīgais transportlīdzeklis un nav strīdu par vainas sadalījumu, apdrošinātājs pats novērtē negadījuma apstākļus, noskaidro zaudējumus nodarījušo personu un attiecīgi apdrošināšanas atlīdzību par personai nodarītajiem kaitējumiem, piemēram, ārstēšanās izdevumus, atlīdzina pirms izmeklēšanas pabeigšanas un tiesas izmeklēšanas.

Tikai gadījumos, kad ir strīdi par negadījuma apstākļiem un nav iespējams noskaidrot zaudējumu nodarījušo personu,  apdrošinātājs apdrošināšanas atlīdzību maksā pēc tiesas sprieduma pieņemšanas un spēkā stāšanās. Par šo apdrošinātāji ir vairākkārtīgi diskutējuši un vienojušies par šādu rīcību kā visatbilstošāko,  lai nodrošinātu cietušo interešu aizstāvību.”

Aicinām sazināties ar savu apdrošinātāju un informēt par radušos situāciju.