Lasīšanai: 1 minūte

Par pilngadīgu bērnu tiesībām dzīvot vecāku īpašumā

J
jautā:
27. martā, 2014
ILGONIS VĪTIŅŠ

Vai pieaugušam dēlam ir likumiskas tiesības dzīvot sava tēva īpašumā, ja viņš nav tur agrāk oficiāli dzīvojis un tēvs nevēlas šādu iespēju viņam piešķirt?

A
atbild:
28. martā, 2014
Aiga Dambe
LV portāls

Civillikumā ir noteikts, ka vecāku pienākums ir samērā ar viņu spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu līdz laikam, kad tas pats var sevi apgādāt, ar to saprotot pilngadību, kas nozīmē, ka šajā gadījumā tēvam nav pienākuma nodrošināt savam pieaugušajam dēlam tiesības dzīvot viņa īpašumā.

To, ka nav tāda tiesību akta, kas noteiktu vecāku pienākumu nodrošināt mājvietu savam pilngadīgajam bērnam, atzina arī vairāki LV portāla aptaujātie juristi.