Nosacījumi fiziskas personas maksātnespējas procesa uzsākšanai

J
jautā:
03. decembrī, 2013
Nata

Labdien! Sakiet lūdzu, vai es varu uzsākt fiziskas personas maksātnespējas procesu, ja pašreiz atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā un saņemu māmiņas algu (vai to var uzsākt tikai tad, kad atgriezīšos darbā)? Vai ir iespējams uzsākt fpm procesu, ja kredītu ņēmēji ir divi (Līdzņēmēji), otrais līdzņēmējs pagaidām netaisās taisīt maksātnespēju. Paldies!

A
atbild:
10. decembrī, 2013
Solvita Cīrule
juriste

Fiziskas personas maksātnespējas procesu var uzsākt persona, kura ir LR nodokļu maksātāja jeb rezidents pēdējos sešus mēnešus. Persona, kas saņem māmiņalgu, ir LV rezidents un var procesu uzsākt.

Vēl svarīgs nosacījums fiziskas personas maksātnespējas procesa (FPMNP) uzsākšanai ir parādsaistību apjoms, kam iestājies izpildes termiņš. Ja parāda summa pārsniedz 5000 latu vai gada laikā pārsniegs 10 000 latu un ja līgums jau no bankas puses ir lauzts, Jums ir tiesības, negaidot bērna kopšanas atvaļinājuma izbeigšanos, sniegt tiesā pieteikumu.

Vairāk par FPMNP lasiet e-konsultācijai pievienotājos  LV portāla skaidrojumos.