Ko nozīmē uzņemties atbildību par teroraktu

J
jautā:
15. jūlijā, 2023
Ilze

Labdien! Ja, piemēram, notiek terorakts un ziņās rāda, ka grupējums X uzņemas atbildību par notikušo. Ko tas nozīmē? Vai viņi sevi atzīst par vainīgajiem? Bet tas taču nozīmē sevi nodot, vai ne?

A
atbild:
04. augustā, 2023

Terorisma definējums un atbildība par tā paveikšanu, finansēšanu vai atbalstīšanu ir noteikta Krimināllikumā. Teroristi ir starptautiski neatzītu cilvēku vai cilvēku grupa, kas veic noziedzīgas darbības, kuras grauj starptautisko kārtību, starptautisko attiecību stabilitāti, apdraud valsti, atsevišķu personu vai kādu cilvēku kopu. Teroristu galvenie mērķi ir iedragāt un graut valstī pastāvošo stabilitāti, kas cita starpā ir vērsta uz valsts pārvaldes režīma maiņu.

Tādējādi teroristiskās organizācijas darbojas pretēji likumam un pastāvošajai kārtībai un savus noziegumus neslēpj, bet gan uzskata par sava veida “uzvaru” noziedzīgo mērķu sasniegšanā. Līdz ar to sevis identificēšana ar kādu noziegumu, kas paveikts teroristu ideoloģijas un mērķu sasniegšanai, ir veids, kā graut stabilitāti valstī.