Informācijas pieprasīšana par nekustamajā īpašumā deklarētajām personām

J
jautā:
07. oktobrī, 2013
Rita

Labdien! Vai varu pieprasīt deklarēto personu sarakstu nekustamajā īpašumā, kas ir uz mana vīra vārda, taču māju cēlām kopā savā laulības laikā? Laulība nav šķirta, bet vīrs dzīvo citur kopā ar draudzeni. Esmu pati un bērni šajā īpašumā deklarējušies un faktiski dzīvojam. Paldies!

A
atbild:
10. oktobrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 13.panta trešā daļa noteic, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pēc nekustamā īpašuma īpašnieka vai viņa pilnvarotas personas pieprasījuma bez maksas sniedz nekustamā īpašuma īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai ziņas par personām, kuru dzīvesvieta deklarēta vai reģistrēta viņa īpašumā, un sniedzamo ziņu apjomu.

Tas nozīmē, ka deklarētās personas var pārbaudīt tikai nekustamā īpašuma īpašnieks vai no viņa ir jāsaņem attiecīga pilnvara.

Ministru kabineta (MK) 2011.gada 15.februāra noteikumu Nr.130 „Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība” 13.punkts noteic, ka, ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa pilnvarota persona pieprasa reģistrā iekļautās ziņas par personām, kuras deklarējušas vai reģistrējušas dzīvesvietu viņa īpašumā, un pārvaldei nav iespējams saņemt ziņas no Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas, ziņu pieprasītājs uzrāda īpašumtiesības apliecinošus dokumentus

Informāciju var pieprasīt:

  • klātienē vai pa pastu PMLP teritoriālajās nodaļās;
  • pa pastu Iedzīvotāju reģistra departamentā – Rīgā, Čiekurkalna 1. līnija 1, k -3;
  • elektroniski portālā www.latvija.lv;
  • elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu „E-iesniegums iestādei”.