Alus ražošana saimniecības ēkā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. februārī, 2023
Ralfs

Vai alus ražošanu mazos apjomos ir iespējams reģistrēt saimniecības ēkā? Vai ir jāmaina plānojums kadastrā?

A
atbild:
15. februārī, 2023
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilze Lejasbuda, Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vecākā eksperte

Ja uzņēmums vēlas ražot alu, ir jāreģistrējas Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), kā tas noteikts Pārtikas aprites uzraudzības likuma 5. pantā.

Reģistrācijas kārtība ir noteikta Ministru kabineta 2010. gada 2. februāra noteikumos Nr. 104 “Pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtība”.

Pārtikas uzņēmuma reģistrācijas procedūru PVD uzsāk pēc šo noteikumu 24. punktā minētā iesnieguma (1. pielikums) un 24.1 punktā minēto dokumentu saņemšanas, ja informācija par attiecīgās būves vai telpu grupas pieņemšanu ekspluatācijā ir reģistrēta Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā un tajā reģistrētais būves vai telpu grupas lietošanas veids atbilst paredzamajai darbībai.

Saņemot no pārtikas uzņēmuma minētos dokumentus, PVD piecu darbdienu laikā tos izskata un vienojas ar pārtikas uzņēmumu par pirmsreģistrācijas pārbaudes datumu un laiku.

Pārtikas uzņēmuma pirmsreģistrācijas procedūru uzsāk 20 dienu laikā pēc dokumentu saņemšanas.

Pirmsreģistrācijas pārbaude ir maksas pakalpojums, un tā cena ir 17,60 eiro par inspektora darba stundu saskaņā ar Pārtikas un veterinārā dienesta cenrādi (MK noteikumi Nr. 681 “Noteikumi par kārtību, kādā aprēķina un veic maksājumus par Pārtikas un veterinārā dienesta valsts uzraudzības un kontroles darbībām, un maksas pakalpojumiem”).

Vairāk par uzņēmuma reģistrācijas kārtību jūs varat uzzināt PVD mājaslapā šeit.