Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kādi nodokļi jāmaksā, ja biedrības valdes loceklis saņem atalgojumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. janvārī, 2023
Ansis

Labdien! Esmu dzīvokļu īpašnieku biedrības valdes loceklis. Katru mēnesi no biedrības konta pārskaitu sev administratīvās izmaksas kā atalgojumu. Vai man šie ienākumi ir jādeklarē VID?

A
atbild:
27. februārī, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Vispārējā gadījumā persona, kura ieņem amatu, kas dod tiesības uz atlīdzību, ja atlīdzība ir faktiski noteikta, ir darba ņēmējs likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” un likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokļa” izpratnē.

Darba devējs – biedrība – par darba ņēmēju ietur un maksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un algas nodokli.

Ienākumi, kurus biedrības valdes loceklis saņem kā atalgojumu, ir ienākums, no kura veicamas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un ieturēts algas nodoklis.