Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Satiksmes negadījums un kompensācijas apjoms

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. novembrī, 2022
Mārtiņš

Sveiki! Esmu cietis CSNg, kļuvu kopjams 1. grupas invalīds. Par cik procentiem apdrošināšanas kompānija var samazināt kompensācijas apmēru, ja nebiju piesprādzējies un avārijas brīdī atrados bagāžas nodalījumā (nebija ievietots sols)? Vai ir iespējams, ka vispār tiek atteiktas izmaksas? Paldies!

A
atbild:
02. novembrī, 2022

Pasažiera nepiesprādzēšanās nav pamats apdrošināšanas atlīdzības atteikumam. Zaudējumu atlīdzību, kas pienākas pasažierim, var samazināt par 20%, ja pasažieris, nelietojot drošības jostu, ir ieguvis miesas bojājumus, kas nebūtu radušies, lietojot drošības jostu.

Vienlaikus informējam –, ja trešo personu neapmierina lēmums par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu vai atteikumu, tai ir tiesības lūgt Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (LTAB) sniegt atzinumu par minēto lēmumu. Pārbaudot trešās personas sūdzību pēc būtības, LTAB pieņem lēmumu, kuram ir rekomendējošs raksturs.