Lai varētu noliktavā uzglabāt pārtikas produktus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. oktobrī, 2022
Geins

Sveiki! Kādas atļaujas ir nepieciešams nokārtot un kur vērsties ar jautājumiem, lai varētu noliktavā uzglabāt pārtikas produktus (līdz divām nedēļām)?

A
atbild:
17. oktobrī, 2022
Pārtikas un veterinārais dienests
Vineta Grīnberga, Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja

Līdzīgi kā citus pārtikas apritē iesaistītos uzņēmumus, arī noliktavas, kurās plānots uzglabāt pārtikas produktus, ir jāreģistrē Pārtikas un veterinārajā dienestā.

Lai reģistrētu uzņēmumu, jāsagatavo pieteikums uzņēmuma reģistrācijai. Pieteikumi ir atrodami PVD tīmekļvietnē šeit.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 104 “Pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtība” PVD pārtikas uzņēmuma reģistrācijas procedūru uzsāk pēc attiecīgās būves nodošanas ekspluatācijā, tāpēc pieteikuma iesniegumam jāpievieno:

  • dokumenta kopija, kas apliecina tā tiesības darboties attiecīgajās būvēs (telpās);
  • plāna kopija teritorijai un telpām, kurās darbosies uzņēmums;
  • dienests var pieprasīt uzrādīt dokumentus, kas apliecina tiesības izmantot tehnisko aprīkojumu un ražošanas iekārtas.

Pieteikumu un pievienotos dokumentus iesniedz Pārtikas un veterinārajam dienestam:

  • elektroniski parakstīts pieteikums nosūtāms uz e-pasta adresi: pasts@pvd.gov.lv vai uard@pvd.gov.lv;
  • manuāli parakstīts un apzīmogots pieteikums iesniedzams klātienē PVD pārvaldē, kuras pārraudzības teritorijā atrodas reģistrējamais objekts, vai arī jānosūta pa pastu atbilstošajai PVD pārvaldei.

Tomēr pirms uzņēmuma reģistrācijas iesakām sazināties ar PVD un precizēt visus nepieciešamos dokumentus un procedūras, kas var atšķirties, ņemot vērā, kādus produktus paredzēts uzglabāt noliktavā. Piemēram, ja noliktavā plānots uzglabāt dzīvnieku izcelsmes produktus, kuriem nepieciešams speciāls temperatūras režīms, noliktava būs ne tikai jāreģistrē, bet arī jāatzīst.

Konsultāciju var saņemt gan PVD pārvaldē, kuras uzraudzības teritorijā atradīsies noliktava, gan PVD centrālajā birojā. Kontakti pieejami PVD tīmekļvietnē šeit.

Ja uzņēmums ir jauns un nekad nav darbojies pārtikas apritē, iesakām iepazīties ar informatīvo materiālu, kas pieejams šeit.

Vairāk par uzņēmuma reģistrācijas un atzīšanas procesu var lasīt portālā www.latvija.lv šeit.