Lasīšanai: 1 minūte

Kam jālemj par pašvaldības domes priekšsēdētāja atvaļinājumu

J
jautā:
24. septembrī, 2021
Kārlis Avotiņš

Vai par pašvaldības domes priekšsēdētāja atvaļinājumu jāizlemj domei domes sēdē?

A
atbild:
27. septembrī, 2021
Latvijas Pašvaldību savienība
Ella Pētermane, padomniece

Atvaļinājumu pašvaldības domes priekšsēdētājam nosaka ar domes lēmumu, ievērojot likuma “Par pašvaldībām”, Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma un Darba likuma normas, kā arī katras pašvaldības apstiprināto nolikumu par darba samaksas un atvaļinājuma piešķiršanu un sociālajām garantijām.

Atšķirīga sistēma ir Valmieras novada domē, kur rīkojumu par priekšsēdētāja atvaļinājumu izdod izpilddirektors. Šāda funkcija viņam deleģēta ar domes lēmumu.