Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Lauksaimniecības dzīvniekiem jābūt apzīmētiem ar krotālijām

J
jautā:
18. maijā, 2021
Olga

Labdien! Mana kaimiņiene ir cilvēks gados, bet visu mūžu ir turējusi lopiņus. Ir arī gotiņas, teliņi. Vai viņai atņems teliņus (turēti nepiesietā veidā ar gotiņām), ja viņa fiziski nevar noķert, noturēt un apzīmēt dzīvniekus ar krotālijām, bet ārpakalpojumu nevar atļauties? Pēc viena mēģinājuma viņa salauza roku.

A
atbild:
06. septembrī, 2021
Lauksaimniecības datu centrs
Erna Galvanovska, direktora vietniece

Atbilstoši normatīvajiem aktiem gan gotiņām, gan teliņiem jābūt apzīmētiem ar krotālijām un jābūt reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Kaimiņienei diemžēl ir jāmeklē risinājums, kā to nodrošināt. Iespējams, jālūdz palīdzība līdzcilvēkiem.

Par neapzīmētiem un nereģistrētiem dzīvniekiem Pārtikas un veterinārais dienests var uzlikt soda sankcijas vai arī lemt par dzīvnieku atsavināšanu.