Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atbrīvojums par speciāli pielāgotu transportlīdzekli

J
jautā:
15. martā, 2013
Antons Treiguts

Esmu 3.gr. invalīds uz mūžu. Kustību traucējumu man nav, cik saprotu tad es neesmu atbrīvots no ekspluatācijas nodokļa maksas par transportlīdzekli?

A
atbild:
18. martā, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

3.grupas invalīdi no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ir atbrīvoti, ja transportlīdzeklis ir speciāli pielāgots vadītājam invalīdam.

Noteikumos par šī nodokļa piemērošanu paskaidrots: 3.grupas invalīdiem atbrīvojumu no ekspluatācijas nodokļa maksāšanas piemēro par vienu transportlīdzekli, kas ir vai tiek reģistrēts šai personai īpašumā, turējumā vai valdījumā un kas ir speciāli pielāgots vadītājam invalīdam, par ko transportlīdzekļu reģistrā norādīts pārbūves kods B12, vai kas ir aprīkots ar automātisko pārnesumu kārbu.