Lai noteiktu tiesības uz bezdarbnieka statusu, jāvērtē izglītības programma

J
jautā:
01. jūnijā, 2020
Raimonds

Tikko esmu kļuvis par bezdarbnieku un jau saņemu pabalstu. Iepriekš ir iegūta vidējā izglītība, taču šobrīd interesējos par iespēju apgūt profesionālo izglītību Ogres tehnikumā. Izvēlētās mācību programmas priekšnosacījums ir iegūta vidējā izglītība, pēc skolas pabeigšanas tiek izsniegts diploms par profesionālo vidējo izglītību. Mācības klātienē ilgst pusotru gadu. Vai septembrī, kad uzsākšu mācības šajā programmā, joprojām kvalificēšos pabalstam atlikušajos mēnešos no likumā paredzētajiem 8 mēnešiem?

A
atbild:
15. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls
Nodarbinātības valsts aģentūra
Inita Šneidere, Darba meklēšanas atbalsta nodaļas vecākā eksperte

Lai būtu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, ir jāsaglabā bezdarbnieka statuss.

Nodarbinātības valsts aģentūras Darba meklēšanas atbalsta nodaļas vecākā eksperte Inita Šneidere norāda, ka ir jāvērtē izglītības programma, kurā persona uzsāk mācības no septembra. Ja persona uzsāk mācības vidējās izglītības programmā (vispārējā vai profesionālā) klātienē, tad persona nav tiesīga saglabāt bezdarbnieka statusu un zaudē to atbilstoši Bezdarbnieku un darba meklētāja atbalsta likuma 12. panta pirmās daļas 4. punktam, kas noteic, ka bezdarbnieka statusa zaudēšanas pamats ir uzņemšana pamatizglītības vai vidējās izglītības programmā klātienē.​