TĒMA: Skola

Diagnosticējošo darbu procenti un “zelta liecības”

J
jautā:
09. decembrī, 2019
Anita

Vai skola drīkst valsts diagnosticējošā darba procentus (3. un 6. klasei) ierakstīt liecībā? Mums klasē tā notika, un bija bērni, kuri tāpēc nesaņēma “zelta liecību”, jo diagnosticējošo darbu nebija uzrakstījuši teicami.

A
atbild:
02. janvārī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Jāuzsver, ka diagnosticējošā darba procenti nav tiešs mācību sasniegumu vērtējums, līdz ar to tas nedrīkst ietekmēt semestra un gada mācību sasniegumu vērtējumu. Liecībā ir iespējams ierakstīt papildinformāciju pēc skolas ieskatiem, tomēr saistībā ar “zelta liecības” piešķiršanu jāuzsver, ka noteikumiem, kādos gadījumos piešķir “zelta liecību”, kā arī citiem ar mācību sasniegumu vērtēšanu saistītiem aspektiem ir jābūt noteiktiem skolas iekšējā mācību sasniegumu vērtēšanas kārtībā. Tādēļ ar jautājumu par “zelta liecības” piešķiršanu vai nepiešķiršanu ir jāvēršas pie klases audzinātāja vai skolas vadības.