Lasīšanai: 1 minūte

Vai nepieciešami papildu kursi, lai strādātu par skolotāju

J
jautā:
03. decembrī, 2019
Gatis

Labdien! Man ir izglītība – dabaszinātņu bakalaurs datorzinātnēs. Līdz šim, lai strādātu par skolotāju, man pietiktu ar 72 stundu kursiem. Bet pēdējā laikā dzirdu runas, ka ar šiem kursiem vairs nepietiks. Vai tiešām tā ir? Kādi tieši kursi man jāiziet, lai es varētu strādāt par skolotāju?

A
atbild:
10. decembrī, 2019
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Persona, kura apguvusi profesionālās kompetences programmu pedagoģijā vismaz 72 stundu apjomā, t. s. “B programmu”, un ieguvusi sertifikātu un tiesības strādāt par pedagogu, var mācīt iegūtajai augstākajai izglītībai atbilstīgu mācību priekšmetu – konkrētajā gadījumā, cik noprotams, informātiku/datoriku. Ja Ministru kabineta 11.09.2018. noteikumos Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” stāsies spēkā kādi grozījumi, sabiedrība par tiem tiks informēta.