Lasīšanai: 1 minūte

Ja no mantojuma visi atsakās, tas piekrīt valstij

J
jautā:
17. aprīlī, 2018
Ainārs

Kas notiek ar zemnieku saimniecību, ja vienīgais īpašnieks ir miris un neviens no mantiniekiem nevēlas to mantot? Jāpiebilst, ka zemnieku saimniecībai, izņemot nelielus parādus, nekādas citas mantas nav, ne zemes, ne ēkas, ne tehnikas, pilnīgi nekas, tikai juridiskais statuss.

A
atbild:
09. maijā, 2018
Līga Pauliņa
LV portāls

Latvijas Republikas Civillikuma 416. pants noteic, ka gadījumā, ja pēc mantojuma atstājēja nāves mantinieki nav palikuši vai šie mantinieki likumiskā termiņā pēc publikācijas par mantojuma atklāšanos nav ieradušies vai nav pierādījuši savas mantojuma tiesības, tad manta piekrīt valstij. Notariāta likumā ir noteikta kārtība, kā notārs, pie kura atrodas mantojuma lieta, atkarībā no mantojuma masas rīkojas tālāk (nodod zvērinātam tiesu izpildītājam, Valsts ieņēmumu dienestam u. c.).