E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 1242
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Ģimene
6
6

Iesniegums tiesu izpildītājam

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
29. jūnijā, 2012
Ilona

Lūdzu palīdziet uzrakstīt atkārtotu iesniegumu tiesas izpildītājam par uzturlīdzekļu piedziņu.

A
atbild:
09. jūlijā, 2012
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Vidaga Daniševska, vecākā juriste

Tiesu izpildītājs uzsāk izpildu darbības pēc piedzinēja rakstveida pieteikuma un izpildu dokumenta.
 
1. Piedzinējam pieteikumā jālūdz zvērinātam tiesu izpildītājam izpildīt tiesas nolēmumu, norādot piemērojamos piespiedu izpildes līdzekļus, ko zvērināts tiesu izpildītājs būs tiesīgs piemērot. Uzturlīdzekļu piedziņas lietā visbiežāk piemērojamie piespiedu izpildes līdzekļi ir šādi:
1) piedziņas vēršana uz parādnieka kustamo mantu, tai skaitā mantu, kas atrodas pie citām personām, un bezķermeniskām lietām, tās pārdodot;
2) piedziņas vēršana uz naudu, kas parādniekam pienākas no citām personām (darba samaksu, tai pielīdzinātiem maksājumiem, citiem parādnieka ienākumiem, noguldījumiem kredītiestādēs);
3) piedziņas vēršana uz parādnieka nekustamo īpašumu, to pārdodot.

Piedzinējs var norādīt vienu no piemērojamiem piespiedu izpildes līdzekļiem vai visus no tiem. Ja piedzinējs pieteikumā nebūs norādījis, ka zvērināts tiesu izpildītājs, piemēram, nevar vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu, šādā gadījumā zvērināts tiesu izpildītājs nebūs tiesīgs to darīt. Līdz ar to praksē piedzinēji pārsvarā norāda visus piemērojamos piespiedu izpildes līdzekļus. Pilns piespiedu izpildes līdzekļu uzskaitījums ir pieejams Civilprocesa likuma 557.pantā.

2. Gadījumā ja piedzinējam ir zināma parādnieka darba vieta, viņam piederošā manta, arī šādu informāciju var norādīt pieteikumā, tā paātrinot un atvieglojot uzturlīdzekļu piedziņu.

3. Tāpat piedzinējam pieteikumā jānorāda gan savi rekvizīti (vārds, uzvārds, personas kods, deklarētā adrese un faktiskā adrese, ja tā atšķiras no deklarētās adreses, kā arī kredītiestādes konts, uz kuru pārskaitīt naudas līdzekļus), gan parādnieka rekvizīti (vārds, uzvārds, personas kods, piedzinējam zināmā adrese, kurā uzturas parādnieks).

4. Gadījumā ja parādnieks ir samaksājis daļu parāda piedzinējam labprātīgi, piedzinējam pieteikumā jānorāda, kādā apmērā izpildu rakstu izpildīt.

5. Pieteikums sagatavojams latviešu valodā, tajā jānorāda sagatavotājs, sagatavošanas datums, pieteikums ir parakstāms un pieteikumam pievienojams tiesas izpildu raksta oriģināls.
 
Piedzinējs uzturlīdzekļu piedziņas lietās ir atbrīvots no sprieduma izpildes izdevumu samaksas, līdz ar to piedzinējam, iesniedzot izpildu dokumentu un pieteikumu zvērinātam tiesu izpildītājam, nekas nav jāmaksā.
 
Jebkurā gadījumā piedzinējs var konsultēties ar konkrēto zvērinātu tiesu izpildītāju, kādā veidā aizpildīt pieteikumu. Turklāt bieži vien zvērinātu tiesu izpildītāju birojos ir pieteikuma forma, kurā piedzinējs aizpilda tukšās ailes.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 128 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU