Darbnespējas lapas B iesniegšana VSAA – izsniegta papīra formā vai elektroniski

J
jautā:
07. jūnijā, 2017
diana

B slimības lapu ārsts nevar sūtīt elektroniski uz VSAA?

A
atbild:
09. jūnijā, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jautājumā nav norādīts, vai darbnespējas lapa B Jums izsniegta papīra formā, vai arī ārsts to izrakstījis elektroniski – E-veselības sistēmā.

Ja darbnespējas lapa B Jums ir izsniegta papīra dokumenta formā, tad, lai saņemtu slimības pabalstu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā ir jāiesniedz papīra dokumenta formā iesniegums slimības pabalsta piešķiršanai (veidlapa – Iesniegums slimības pabalsta piešķiršanai/pārrēķinam) un darbnespējas lapas B oriģināls.

Iesniegumu un darbnespējas lapu B var iesniegt:

1) klātienē jebkurā VSAA nodaļā;

2) valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar kuriem VSAA ir noslēgts līgums;

3) atstājot tam īpaši paredzētā dokumentu kastītē jebkurā VSAA nodaļā;

4) nosūtot pa pastu, vēlams, deklarētās dzīvesvietas VSAA nodaļai.

Lai iespējami ātrāk saņemtu pakalpojumu, darbnespējas lapu B ieteicams iesniegt deklarētās dzīvesvietas VSAA nodaļā kādā no minētajiem veidiem, jo lēmumu par pabalsta piešķiršanu pēc darbnespējas lapas B oriģināla saņemšanas pieņem personas deklarētās dzīvesvietas VSAA nodaļa.

Savukārt, ja darbnespējas lapu B Jūsu ārsts izrakstījis E-veselības sistēmā, tad VSAA informāciju par noslēgtajām darbnespējas lapām B saņems elektroniski. Attiecīgi – tad visu var nokārtot elektroniski.

Ja darbnespējas lapa B reģistrēta un noslēgta E-veselības sistēmā, tad visātrāk un visērtāk iesniegumu var iesniegt portālā “www.latvija.lv”. Ja ir internetbanka, tad jāizmanto e-pakalpojums "E-iesniegums VSAA pakalpojumiem", kurā ir pieejamas VSAA e-iesniegumu veidlapas. Lai uzsāktu e-pakalpojumu, šeit var autentificēties ar kādu no norādītajiem autentifikācijas līdzekļiem. No piedāvātā iesniegumu saraksta jāizvēlas vajadzīgais iesniegums, jāaizpilda visi nepieciešamie informācijas lauki un jānosūta VSAA.

Šo informāciju Jūs varat atrast VSAA mājaslapā.