TĒMA: Pensijas

Par pensiju jautājumu Satversmes tiesā

J
jautā:
22. aprīlī, 2010
Velta Stobriņa - Gronska
Vai ir iespējams noskaidrot, cik lietas pēc pērn pieņemtajiem likumu grozījumiem, kas ierobežoja pensijas, jau ir iesniegtas Satversmes tiesā? Cik lietās ir pieņemts spriedums? Vai kāda vēl atrodas izskatīšanā?
A
atbild:
26. aprīlī, 2010
Satversmes tiesa
Līna Kovalevska, priekšsēdētāja palīdze
Lietu bija daudz. Tā kā lielākais vairums bija par līdzīgām tēmām, tad nosacīti var teikt, ka bez „lielās pensiju lietas” (pagājušā gada decembra spriedums), kas attiecās uz lielāko daļu pensionāru, Satversmes tiesā ir vērsušās vēl četras pensionāru kategorijas, t.i., tie, kas saņem izdienas pensijas saskaņā ar speciālajiem likumiem.

Trīs no četrām minētajām situācijām jau ir noslēgušās ar spriedumu (pieņemti spriedumi par prokuroru izdienas pensiju samazinājumu par 70% (strādājošie pensionāri), iekšlietu sistēmas darbinieku ar speciālajām dienesta pakāpēm izdienas pensiju samazinājumu par 70% (strādājošie pensionāri) un militārpersonu izdienas pensiju samazinājumu par 10% (nestrādājošie pensionāri).

Vēl gaidāms viens spriedums attiecībā uz profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju samazinājumu. Lietu sāks skatīt 27. aprīlī, un 30 dienu laikā, t.i., līdz 27. maijam, būs gatavs spriedums.