Lasīšanai: 1 minūte

Pieņemot mantojumu, bērns mantos arī parādsaistības

J
jautā:
08. augustā, 2016
Lida

Labdien! Mans vīrs bija 1. grupas invalīds, tagad viņš miris, bet viņam palika parādsaistības. Dēls stājās mantojumā. Vai dēlam būs jāsamaksā tēva parādus?

A
atbild:
09. augustā, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Saskaņā ar Civillikuma 705. pantu ar mantojuma iegūšanu uz mantinieku pāriet līdz ar mantojuma atstājēja tiesībām arī visas viņa saistības, izņemot tīri personiskās. Līdz ar to, pieņemot mantojumu, nāksies atdot arī tēva parādus.

Ja bērns ir nepilngadīgs un lai tas varētu pieņemt mantojumu, būs jāsastāda inventāra saraksts un jāsaņem atbilstošs bāriņtiesas lēmums. Detalizētu informāciju Jums sniegts notārs, kurš vedīs mantojuma lietu.