DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Rīgā notikušas pirmās Latvijas un Filipīnu ārlietu dienestu politiskās konsultācijas

FOTO: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija

2024. gada 28. maijā Rīgā notika pirmās Latvijas Republikas un Filipīnu Republikas politiskās konsultācijas. No Latvijas tās puses vadīja Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītāja Katarina Plātere, savukārt no Filipīnu puses – Ārlietu ministrijas Eiropas direkcijas vadītāja Marija Elena Palo Algabre (Maria Elena Palo Algabre).

Konsultāciju laikā amatpersonas apsprieda divpusējo attiecību dinamiku. Tika iezīmēti turpmākie sadarbības soļi ekonomikā, it īpaši Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā, pārtikas tirdzniecības u.c. jomās, kā arī izglītībā un zinātnē, kultūrā un cilvēku savstarpējo kontaktu veicināšanā. Pieminot Latvijas izlases sirsnīgo uzņemšanu pērn Manilā, Starptautiskās Basketbola federācijas rīkotajā Pasaules kausā, K. Plātere sacīja, ka Filipīnu basketbola izlase tiek gaidīta uz šī gada Olimpisko kvalifikācijas turnīru Rīgā jau jūlijā.

Sarunas laikā uzmanība tika pievērsta arī globālajiem un reģionālajiem izaicinājumiem. Amatpersonas bija vienisprātis, ka Latvija un Filipīnas ir līdzīgi domājošas valstis, kas iestājas par ANO Statūtu principu ievērošanu un noteikumos balstītu starptautisko kārtību. K. Plātere pauda atzinību Filipīnām par tās atbalstu Ukrainai starptautiskajās organizācijās, jo īpaši ANO. 

Delegāciju vadītāji apliecināja gatavību turpināt ciešo sadarbību daudzpusējos formātos, it īpaši tādā jomā kā – Sievietes, miers un drošība, kas ir viena no abu valstu ārpolitikas prioritātēm.

Sarunu partneri pauda gandarījumu par pozitīvo virzību ES–Filipīnu attiecībās, kā arī par ES stratēģisko partnerību ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN).

Vizītes laikā Filipīnu delegācija apmeklēja arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru, sniedza lekciju Rīgas Stradiņa Universitātē, kā arī tikās ar Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas pārstāvjiem.

27. maijā starp Latvijas un Filipīnu ārlietu resoriem tika parakstīts Saprašanās memorands par politisko konsultāciju mehānismu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI