DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM: reemigranti var pieteikties konkursam uzņēmējdarbības atbalstam 

Lai veicinātu darbaspēka piesaisti Latvijas reģioniem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kopā ar plānošanas reģioniem un pašvaldībām īsteno atbalsta pasākumus reemigrantiem. Valsts un pašvaldību atbalsts paredzēts jaunu darba vietu veidošanai reemigrantiem un jaunu reemigrantu uzņēmumu dibināšanai.  

Kā ziņots iepriekš, pērn jūnijā valdība apstiprināja VARAM sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par remigrācijas atbalsta pasākumu – uzņēmējdarbības atbalstu”, kas paredz risinājumus remigrācijas atbalsta pasākumu īstenošanai 2024. gadā un turpmāk, veicinot uzņēmējdarbību reģionos. 

Ar remigrāciju saistīti pētījumi1 rāda, ka tieši nodarbinātība un uzņēmējdarbības iespējas ir būtiskākais faktors, kas ietekmē emigrantu lēmumu atgriezties dzimtenē. VARAM atvēlējusi 1,2 miljonus eiro lielu atbalstu tautiešiem, kuri jau ir atgriezušies Latvijā un vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību, vai vietējiem darba devējiem, kuri ir gatavi veidot jaunas darbavietas remigrantiem. Finansējums paredzēts trīs gadu periodam, katru gadu šim mērķim atvēlot 400 000 eiro, kas iedalīts katram no pieciem Latvijas reģioniem. Pērn plānošanas reģioni pēc VARAM izstrādātajiem kritērijiem veica pašvaldību atlasi uzņēmējdarbības atbalsta saņemšanai, lielākajā daļā pašvaldību konkursi jau ir izsludināti.  

Konkursa nolikums paredz, ka uz atbalsta saņemšanu var pretendēt tie remigranti, kas Latvijā atgriezušies ne senāk par 2022. gadu un pastāvīgi ārzemēs dzīvojuši vismaz divu gadu garumā. Vienas darba vietas vai uzņēmuma izveidei paredzētais valsts atbalsts gadā ir 8 000 eiro, bet pašvaldību un privātā līdzfinansējuma apmērs noteikts konkursa nolikumos. Jāatzīmē, ka atbalsts paredzēts tikai atalgojumam un pamatlīdzekļu iegādei. Citi atbalsta saņemšanas nosacījumi atrunāti konkrētās pašvaldības konkursa nolikumā. 

Par pašvaldībām, kuras iesaistījušās atbalsta programmas īstenošanā, var uzzināt īpaši remigrantiem veidotajā mājas lapā www.paps.lv2 sadaļā “Atbalsts uzņēmējdarbībai”, kā arī pie konkrētā reģiona remigrācijas koordinatoriem. 

1 2022. gadā Latvijas Universitātes veiktais pētījums “Dzīves un darba iespējas reģionos kā veicinošie faktori ārējai un iekšējai remigrācijai”. Pieejams šeit  

2 saīsinājums sauklim – “palīdzam atgriezties pašu sētā” 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI