DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija dalās pieredzē ar Mazo salu valstīm

2024. gada 22. un 23. aprīlī UNESCO galvenajā mītnē notika Latvijas pārstāvniecības OECD un UNESCO organizēts seminārs Mazo salu valstīm (Small Island Developing States, SIDS) par Latvijas pieredzē balstītiem izglītības un valodu digitalizācijas jautājumiem.

Semināru atklāja Latvijas Republikas pastāvīgais pārstāvis UNESCO vēstnieks Indulis Ābelis un UNESCO Ģenerāldirektores vietnieks Komunikācijas un informācijas jautājumos Dr. Tafiks Dželasi (Dr. Tawfic Jelassi).

Atklāšanas runā vēstnieks Ābelis raksturoja Latviju kā digitāli attīstītu valsti, kurā augsta līmeņa tehnoloģiskie risinājumi ir kļuvuši par ikdienu un izcilākos no tiem izglītības un valodu digitalizācijas jomā Latvijai ir gods prezentēt UNESCO dalībvalstu kolēģiem. “UNESCO ir tas lieliskais instruments, kas kopējos projektos ļauj savienot tādas atšķirīgas valstis kā Latvija un Mazo salu valstis un no kuriem ieguvēja ir visa UNESCO saime,” teica I. Ābelis.

Semināra laikā notika domu apmaiņa par dažādu Mazo salu valstu reģionu problēmām saistībā ar izglītības pieejamības izaicinājumiem, kā arī tika meklēti digitāli risinājumi. Savā pieredzē dalījās divi vadošie Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi SIA “Tilde”un SIA “Lielvārds”, kas praktiski demonstrēja digitālo mācību platformu Soma.lv, kas ir Latvijā plašāk izmantotā digitālā mācību platforma, un tās daudzveidīgās iespējas.

Savukārt SIA “Tilde” prezentēja uzņēmuma izstrādātos valodu tehnoloģiju rīkus, kas ir izmantojami arī izglītības vajadzībām. Sanāksmes laikā notika arī praktiska Tildes valodu tehnoloģiju risinājuma demonstrācija, kas vienlaikus ļāva pasākuma dalībniekiem ar runas atpazīšanas tehnoloģijas palīdzību sekot līdzi diskusijai angļu, franču, spāņu un portugāļu valodā.

Pasākums īstenots publiskās diplomātijas programmā Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomes lobija kampaņas atbalstam.

Kampaņas mērķis ir nodrošināt Latvijas sekmīgu ievēlēšanu 2025. gada vēlēšanās ANO Drošības padomē uz laiku no 2026. līdz 2027. gadam, kur uz vēlētā locekļa vietu Latvija kandidē pirmo reizi. Tās moto – “Kopā par mieru un noturību”.

Dalība ANO Drošības padomē būtu viens no nozīmīgākajiem instrumentiem Latvijas ārpolitisko interešu īstenošanai un aizstāvēšanai, kā arī ļautu vēl vairāk paplašināt Latvijas starptautisko sadarbību, dodot ieguldījumu pasaules mieram un noturībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI