DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Janvārī pirmizrādi piedzīvos Elzas Gaujas pastnieku mīlasstāsts – spēlfilma “Pastkarte no Romas”

Jaunais pašmāju kino gads iesāksies ar Elzas Gaujas aktierfilmu Pastkarte no Romas, kas no 12. janvāra tiks izrādīta kinoteātros visā Latvijā. Elzas Gaujas otrā spēlfilma ir aizkustinošs divu pastnieku senioru mīlestības stāsts, galvenās lomas atveido Jānis Jarāns un Indra Burkovska. Lai laimētu ceļojumu uz Romu, Alvīne un Ernests ķeras pie viltīgas shēmas ar loterijas kuponiem, taču viņu ieceri aizēno Alvīnes strauji progresējošā Alcheimera slimība.

Elza Gauja filmā ar vieglumu un smaidu, reizē nezaudējot līdzjūtību, runā par sabiedrībā aktuālu tēmu — paaugstinoties vidējam mūža ilgumam, ar atmiņas traucējumiem saskaras arvien vairāk cilvēku. Šis ir viens no retajiem Latvijas kinodarbiem, kur stāsta galvenie varoņi ir seniori. “Filmēšanas laikā no aktieriem emocijas nebija jāizspiež. Gan Jarāns, gan Burkovska smējās un raudāja, jo, kā izrādās, filmas tēma ir savā veidā skārusi mūs visus,” atzīst režisore Elza Gauja.

Filma Pastkarte no Romas piedzīvos pirmizrādi 11. janvārī kinoteātra Splendid Palace svaigi atjaunotajā Lielajā zālē un no 12. janvāra tiks demonstrēta kinoteātros visā Latvijā; daudzos seansos piedalīsies arī filmas aktieri un veidotāji. No 28. decembra sākas biļešu iepriekšpārdošana uz filmas seansiem vairākos kinoteātros.

Filma uzņemta Latvijā un Itālijā, tā veidota studijā Picture House sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju Riverbed. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, scenāriju veidojušas Elizabete Lukšo-Ražinska un Elza Gauja, filmas māksliniece ir Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Kabish, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis. Filmas mūzikas autors ir Andris Gauja, mūziku iespēlējuši Matīss Čudars, Artis Orubs, Jānis Porietis un Andris Gauja. Filmas producenti — Uģis Riekstiņš, Elza Gauja, Andris Gauja, izpildproducente Marta Šleiere.

Filmas finansētāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, TV3 Group Latvia un Nacionālais Kino centrs. Filma tiks piedāvāta kā Go3 oriģinālsaturs, tās izplatītājs Latvijā ir Riverbed Sales.

Filmu atbalsta Arkogints, Cinevera LV, SIXT, Hansa Film Services, AirBaltic, Rīgas Cirks, Merrild, Cido grupa, Amber Beverage Group, MySkin, Magnum NT, TV3, Go3, izdevniecība Rīgas Viļņi, izdevniecība Dienas Mediji, Radio SWH, ziņu aģentūra LETA, Radio Star FM u. c.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI