DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. decembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Patentu valde, Daugavpils Universitāte un Daugavpils valstspilsēta paraksta memorandu par sadarbību

FOTO: Publicitātes foto

Pirmdien, 11.decembrī, Patentu valdes direktors Agris Batalauskis, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis un Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš parakstīja saprašanās memorandu par sadarbību starptautiskajā Autentiskuma pilsētu tīklā. Daugavpils ir otrā Latvijas pilsēta, kas pievienojusies šai starptautiskajai iniciatīvai.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību un uzlabot cīņu pret viltošanu un pirātismu vietējā līmenī. Projekts apvieno nacionālos un reģionālos intelektuālā īpašuma birojus Eiropas Savienībā, pašvaldības un vietējās organizācijas, lai kopīgi cīnītos pret viltotu produktu un pirātisma problēmu, palielinātu iedzīvotāju un uzņēmumu izpratni par intelektuālā īpašuma tiesībām un izveidotu autentiskuma tīklu, kurā dalīties ar labāko praksi un idejām un uzsākt kopīgas aktivitātes.

Saprašanās memoranda parakstīšana notika Daugavpils cietokšņa kompleksā, Marka Rotko muzejā. “Ir gandarījums, ka autentiskuma pilsētu tīklam šogad no Latvijas pievienojas jau otrā pilsēta, un tā ir Daugavpils - pilsēta ar senu vēsturi, unikāliem, autentiskiem objektiem. Arī mākslinieka Rotko darbi ir unikāli un autentiski, tāpēc atrašanās šeit ir kā apliecinājums projekta devīzei “Autentisks ir mūžīgs”,” svinīgajā pasākumā pauda Patentu valdes direktors Agris Batalauskis.

Patentu valdei ir laba pieredze darbā ar studentiem un augstskolām, vadot lekcijas par intelektuālā īpašuma aizsardzību, kā arī sadarbojoties ar zinātniskajiem un inovāciju centriem. Zinātnes un izglītības lomu zinātnē balstīta intelektuālā īpašuma, tostarp rūpnieciskā  īpašuma radīšanā un aizsardzībā uzsvēra arī Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: “Daugavpilij ir ārkārtīgi nozīmīga šī sadarbība jaunajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā, kad uzsvars projektos tiek likts uz viedajām pašvaldībām, tīklojumiem ar augstskolām un uzņēmējiem, kas darbojas augsto tehnoloģiju un zinātņietilpīgajās nozarēs. Vienlaicīgi intelektuālā īpašuma aizsardzība mūsdienās kļūst arvien nozīmīgāka un pašvaldībai ir svarīgi informēt sabiedrību par aktuālajām tendencēm un viltojumu negatīvo ekonomisko ietekmi.”

Nākamā gada laikā Daugavpilī plānotas vairākas aktivitātes, kuru mērķis būs veicināt  iedzīvotāju informētību par intelektuālā īpašuma aizsardzību, izglītojot autentisku produktu pirkšanas ieradumu ieviešanā ikdienā, kā arī popularizēt Daugavpili kā pilsētu, kas iestājas par autentiskas izcelsmes produktiem un veic visu nepieciešamo, lai cīnītos pret viltojumiem un to izplatīšanu.

"Tuvākā gada laikā Daugavpilī un Daugavpils Universitātē notiks virkne kopīgu aktivitāšu saistītu ar intelektuālā īpašuma aizsardzību un autentiskuma jautājumiem. Ar Patentu valdi vienojāmies arī par šo jautājumu iestrādi studiju procesā un dažādās studentiem domātās aktivitātēs, piemēram, Dizaina konkursos. Daugavpils ir Universitātes pilsēta un šādi projekti, protams, jārealizē kopā ar pašvaldību," projekta nozīmi izglītībā uzsvēra Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis

Pēc saprašanās memoranda parakstīšanas sekoja Patentu valdes ekspertes vadīta lekcija par intelektuālā īpašuma aizsardzību.

Autentiskuma pilsētu tīklam līdz šim jau ir iesaistījušās vairāk nekā 10 Eiropas pilsētas. No Latvijas projektā ir iesaistījušās jau divas pilsētas – Liepāja un Daugavpils, turklāt Latvijas pilsētas ir vienīgās no Baltijas reģiona, kas iesaistījušās šajā projektā.

Projektu realizē Patentu valde, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Daugavpils Universitāte. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI