DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Notiks konference par mākslīgā intelekta un tehnoloģiju lomu cilvēku ar invaliditāti dzīvē 

Pateicoties tehnoloģiju un mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām, cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti ir iespēja dzīvot pilnvērtīgi un neatkarīgi. Tomēr izaicinājumu  ceļā uz fizisko un informatīvo vidi bez šķēršļiem vēl ir daudz, tāpēc piektdien,  8. decembrī, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā tiek organizēta konference “Mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma cilvēku ar invaliditāti dzīvē”.   

Konferenci kopīgi rīko Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, Tilde - tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums Baltijā, Labklājības ministrija un Latvijas Universitāte, un uz to aicināti cilvēki ar invaliditāti, nevalstiskās organizācijas, speciālās izglītības iestāžu pārstāvji, politikas veidotāji, tehnoloģiju uzņēmumi, augstākās izglītības iestāžu pārstāvji un citi interesenti.  

Konferencē noritēs trīs diskusijas, kurās tiks apskatīti tādi jautājumi kā mākslīgais intelekts un tehnoloģijas cilvēku ar invaliditāti neatkarīgas dzīves veicināšanai, mākslīgais intelekts un tehnoloģijas bērnu un jauniešu ar invaliditāti izglītībā, kā arī sasniegumi, ar ko jau varam lepoties. Paralēli diskusijām darbosies izstāžu telpa, kurā visiem būs iespēja iepazīties un praktiski izmēģināt ārvalstu un Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu piedāvātos mākslīgā intelekta risinājumus. 

Konference “Mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma cilvēku ar invaliditāti dzīvē” iezīmē Starptautisko invaliditātes dienu - 3. decembri. Tradicionāli LCĪVSO SUSTENTO par godu šai dienai organizē konferenci politikas veidotājiem Saeimā, taču, ejot līdzi laikam un straujajai tehnoloģiju attīstībai, šogad paplašināts gan apskatāmo jautājumu, gan runātāju un dalībnieku loks.  

Pasākums notiks piektdien, 8. decembrī  no pulksten 10.00 līdz 16.00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājas Alfa zālē, Jelgavas ielā 3. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI