DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-pakalpojumi

I. Bērziņa: ir jāizmanto visas iespējas, lai palīdzētu iedzīvotājiem apgūt digitālās prasmes

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministre Inga Bērziņa tikās ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidenti Signi Bāliņu, lai pārrunātu E-pārvaldes un digitālo prasmju jautājumus, turpinot veidot vienotu digitalizācijas pārvaldības modeli valstī.

“Latvijas lielākā vērtība ir tās iedzīvotāji. Likumsakarīgi, ka mums ir jāizmanto visas iespējas, lai palīdzētu mūsu cilvēkiem apgūt digitālās prasmes, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, izglītības, invaliditātes vai funkcionēšanas ierobežojumiem. Tas ir viens no virzieniem, kas veicina gan Latvijas, gan katra tās iedzīvotāja izaugsmi un konkurētspēju. Eiropas Digitālās Desmitgades 2030 mērķi ir minimālā latiņa, kas mums jāsasniedz, kopīgi sadarbojoties valsts institūcijām, pašvaldībām, biedrībām un uzņēmējiem,” uzsvēra ministre I.Bērziņa.

“Lai mēs spētu sasniegt digitālās desmitgades mērķus visos virzienos, Latvijā ir nepieciešama līderība un vienota pārvaldība digitālajā jomā. Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) dati liecina, ka mums vēl ir ļoti daudz darāmā gan digitālo prasmju un infrastruktūras, gan biznesa un pārvaldes digitalizācijā. Šobrīd ir ļoti svarīgi veidot ciešu sadarbību starp valsts institūcijām, pašvaldībām, nozares asociācijām, uzņēmumiem, akadēmiskajām un pētniecības organizācijām, lai kopīgi strādātu pie digitālās attīstības visos Latvijas reģionos,” uzsvēra LIKTA prezidente prof. Signe Bāliņa.

VARAM kā atbildīgā institūcija par Digitālās desmitgades programmas īstenošanas koordināciju nacionālā līmenī ir sagatavojusi informatīvā ziņojuma projektu “Digitālās dekādes stratēģiskais ceļvedis Latvijai līdz 2030. gadam”. Tas ir izstrādāts atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes politikas programmā “Digitālās desmitgades ceļš” 2030. gadam, nosakot Latvijas ambīciju un ieguldījumu digitālo mērķu sasniegšanā. Atbilstoši šai programmai līdz 2030. gadam jāsasniedz 16 mērķrādītāji 4 jomās – digitālās prasmes, digitālā infrastruktūra, uzņēmēju un publisko pakalpojumu digitalizācija, paredzot konkrētus pasākumus un rīcības. Ziņojums oktobra beigās tiks virzīts izskatīšanai valdībā. 

Šobrīd labākie rādītāji Latvijai ir valsts digitālo pakalpojumu pieejamībā iedzīvotājiem un uzņēmējiem un e-veselības datu piekļuvē. Savukārt lielākie izaicinājumi ir digitālo prasmju pilnveide, uzņēmumu digitalizācija un digitālās infrastruktūras attīstība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI