DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Aicina uz piketu par Ogres mēra Egila Helmaņa atstādināšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes attēls

Ceturtdien, 20. aprīlī plkst. 8:30 piketā “Demokrātija ir daudz trauslāka nekā porcelāns” pilsoniskās sabiedrības organizācijas un visi, kam rūp Latvijas demokrātija, pulcēsies pie Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) protesta akcijā. Protesta dalībnieki prasa VARAM ministram Mārim Sprindžukam atstādināt Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Protesta dalībnieki aicina ministru Māri Sprindžuku izvērtēt pēc būtības priekšsēdētāja Egila Helmaņa darba tiesiskumu un atbilstību labas pārvaldības principiem, kā arī uzstāj, lai VARAM pārtrauc Ogres mēra izrēķināšanos ar Ogres Vēstures un mākslas muzeja darbiniekiem.

Ikviens, kurš nav vienaldzīgs pret Ogres mēra Egila Helmaņa izrēķināšanos ar Ogres muzeja vadību un mēģinājumu glābt sankcijām pakļauto Putina oligarhu, ir aicināts piedalīties. Pikets notiks ceturtdien, 20. aprīlī plkst. 8.30–9.30 pie VARAM galvenās ēkas Peldu ielā 25.

Pašvaldību likuma 69. pants VARAM ministram dod domes priekšsēdētāja atstādināšanas tiesības: “Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs ar motivētu rīkojumu var atstādināt domes priekšsēdētāju no amata pienākumu pildīšanas, ja domes priekšsēdētājs nepilda vai pārkāpj ārējos normatīvos aktus vai nepilda tiesas spriedumus”.

  1. Ogres mērs Egils Helmanis ir nepamatoti iejaucies Ogres Vēstures un mākslas muzeja darbā, uzspiežot muzejam organizēt sankcijām pakļautā Putina oligarha Pjorta Avena porcelāna izstādi, tādējādi cenšoties normalizēt šo personu Ukrainas kara apstākļos. Tiesiskais regulējums muzeju jomā skaidri iezīmē, kādas amatpersonas un kā veido muzeja saturisko darbu, un tam ir būtiska nozīme muzeja funkcijas izpildē demokrātiskā valstī 21. gadsimtā.
  2. Pret muzeja darbiniekiem tiek izmantotas mobinga un bosinga metodes, kas parādās arī publiskajā komunikācijā. Muzeja darbinieki par tām ir ziņojuši Valsts darba inspekcijai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.
  3. Ogres mēram ir jārīkojas kā krietnam saimniekam, un lēmumiem attiecībā uz muzeju bija jābūt pieņemtiem tiesiskā un demokrātiskā procesā, nevis pēc kaimiņvalsts diktatūras labākajiem paraugiem. Iebiedēšana kā metode nav pieļaujama demokrātiskā sabiedrībā. Muzeja gadījums ir vienīgais, kas pagaidām ir kļuvis sabiedrībai zināms, jo darbinieki ir uzdrīkstējušies par to publiski runāt.

Pikets “Demokrātija ir daudz trauslāka nekā porcelāns” ir turpinājums pirmajai atbalsta akcijai, kas notika pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja 23. februārī pēc pirmajiem signāliem par Ogres mēra nepamatotu iejaukšanos muzeja darbā un psiholoģiska spiediena izdarīšanu uz muzeja darbiniekiem. Trīs mēnešu laikā Latvijas sabiedrības acu priekšā situācija ir dramatiski pasliktinājusies, tomēr valsts augstākās amatpersonas ir izvēlējušās nereaģēt un līdz ar to pieļaut Ogres mēra tālāku izrēķināšanos ar Ogres muzeja darbiniekiem. Par to liecina arī atklātās vēstules valsts augstākajām amatpersonām, ko parakstīja vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, neskatīšana pēc būtības un tās “futbolēšana” starp ministrijām. Ogres Vēstures un mākslas muzeja vadītāja un vairākas darbinieces spiediena rezultātā nolēmušas atstāt amatu pēc pašu vēlēšanās, līdz ar to muzejs faktiski nav strādāt spējīgs.

Aicinām ikvienu nepievērt acis uz netaisnību, cenzūras un diktatūras izpausmēm mūsu valstī, un pievienoties piketā ceturtdien, 20. aprīlī plkst. 8.30 pie VARAM galvenās ēkas Peldu ielā 25.  Kopā iestāsimies par demokrātiju visos novados un pret visatļautības sajūtas vairošanu negodprātīgiem politiķiem!

Aicinām ikvienu nepievērt acis uz pārkāpumiem! Tiesības ziņot par novērotiem pārkāpumiem ir ikvienas personas tiesības uz vārda brīvību un cilvēktiesības (sīkāk->). Trauksmes celšanas likums aizsargā ikvienu darbinieku, kurš ceļ trauksmi par iespējamiem pārkāpumiem savā darba vietā. Tikai tā mēs varam veidot tiesisku un demokrātisku sabiedrību!

Piketu organizē:

Sabiedrība par atklātību – DELNA

Domnīca Providus

Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS)

Latvijas Muzeju biedrība

Ogres Novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrība

Ogres Attīstības biedrība

Sabiedrības līdzdalības fonds (manabalss.lv)

Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija

Satori

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI