DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Labklājības ministre Evika Siliņa pārrunā sadarbību ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi

Šodien, 8. februārī, labklājības ministre Evika Siliņa tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un Rīgas domes deputātu, Sociālo jautājumu komitejas vadītāju Viesturu Kleinbergu. Klātesošie pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības nodrošināšanā, ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc sociālās aprūpes galvaspilsētā un trūkstošo darbaspēku.

“Rīga mums ir spēcīgs un inovatīvs sadarbības partneris, uzņemoties pirmrindnieka lomu jaunu pakalpojumu un pilotprojektu īstenošanā. Likumsakarīgi, ka Rīgai ir jābūt metropolei, kurā cilvēkam ir pieejami pakalpojumi neatkarīgi, no kurienes viņš ir. Pilsētai, kurā koncentrējas visvairāk iedzīvotāju un ierodas cilvēki no visas Latvijas, ir jābūt plašām iespējām sniegt mūsdienīgus sociālos pakalpojumus,” uzsver Evika Siliņa, labklājības ministre, piebilstot, “Mums kopā ir jārod risinājums cilvēkresursu jautājumu sociālajā jomā, kā motivēt un audzēt prestižu profesijām, kas saistītas ar sociālo darbu.”

“Rīgas domes un Labklājības ministrijas sadarbība pēdējo divu gadu laikā kļuvusi aizvien ciešāka un labāka – to pierāda arī uzsāktie kopīgie projekti, veidojot inovatīvus pakalpojumus cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Rīga var būt ministrijas uzticams partneris sociālās palīdzības attīstīšanā, kā sociālo pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā iedzīvotājiem. Tāpat ir kopīga izpratne par nepieciešamību pilnveidot sociālā darba speciālistu izglītošanas un apmācības iespējas,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Rīgas domes pārstāvji aicināja Labklājības ministrijas pārstāvjus diskutēt par vienota sociālo pakalpojumu groza izveidi, lai mazinātu slogu Rīgas sociālajai sistēmai, kā arī pauda vajadzību pēc kvalitatīviem un efektīviem digitāliem risinājumiem sociālo pakalpojumu administrēšanai.

Labklājības ministre izteica pateicību par atbalstu Ukrainas bēgļu uzņemšanā un integrēšanā, kļūstot par piemēru citām pašvaldībām, izveidojot saprotamu un efektīvu sistēmu, atbalstot ukraiņus krīzes situācijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU