DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Krīzes apstākļos zemkopības ministra amatu jāieņem pieredzējušam un nozares darbu pārzinošam politiķim

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Biedrība “Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome” (LOSP) aicina 14. Saeimā ievēlētās politiskās partijas, kas šobrīd uzsākušas sarunas par valdības izveidošanu – partiju apvienību “Jaunā Vienotība”, partiju “Apvienotais saraksts” un Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!” - “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, rīkoties valstiski un atbildīgi un jaunās valdības zemkopības ministra amatā virzīt līdzšinējo zemkopības ministru Kasparu Gerhardu.

Zemkopības ministra K.Gerharda vadībā lauksaimniecības nozare ir spējusi pārvarēt COVID-19 krīzi un šobrīd tiek īstenoti pasākumi, lai nekavējoties samazinātu Krievijas kara Ukrainā radīto negatīvo ietekmi uz Latvijas lauksaimniecības nozari.

LOSP priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis: “Krīzes apstākļos ir izšķiroši, lai zemkopības ministra amatu ieņemtu profesionāls un nozares darbu pārzinošs politiķis. Šis nav laiks eksperimentiem, jo situācija mainās nepārtraukti, un ir jāspēj ne tikai savlaicīgi reaģēt uz jaunajiem apstākļiem, bet arī nekavējoties rīkoties. Zemkopības ministra kandidātam jābūt ar skaidru redzējumu, kā nozarei turpmāk attīstīties, lai stiprinātu Latvijas tautsaimniecību un sekmētu ekonomikas izaugsmi. K.Gerhards ir darbos, nevis vārdos apliecinājis savu profesionalitāti - ar skaidru redzējumu par nozares turpmāko attīstību un spēju vest visu nozari cauri krīzes apstākļiem. Viņu atzinīgi vērtē ne tikai Latvijas lauksaimnieku saime, bet arī kolēģi ES.”

LOSP valde atzinīgi vērtē zemkopības ministra K.Gerharda līdz šim paveikto. Viņa vadībā Latvijai izdevies būtiski palielināt mūsu lauksaimniekiem piešķirto ES fondu atbalstu nākošajiem gadiem, īpaši svarīgs šajos apstākļos ir palielinājums tiešmaksājumiem. “Neskatoties uz visiem izaicinājumiem, ko Latvijas lauksaimniecības nozare piedzīvojusi pēdējos gados, zemkopības ministra K.Gerharda darbs ir ne tikai palīdzējis nozarei izdzīvot, bet arī sekmējis tās attīstību. Turklāt šobrīd nedrīkst pieļaut situāciju, ka Zemkopības ministrijas grožus pārņem kāds, kuram nav nepieciešamo zināšanu, klātesamības un izpratnes par nozares šā brīža kritiskajiem un steidzamajiem jautājumiem, kas iezīmēs nozares ne tikai attīstību, bet pašos pamatos arī izdzīvošanu krīzes apstākļos,” uzsver G.Gūtmanis.

LOSP stingri norobežojas no citu lauksaimnieku nevalstisko organizāciju paustā, kas noliedz lauksaimniecības nozarē sasniegto aizvadītajos četros gados, un aicina koalīciju veidojošās partijas uzklausīt visas nozares nevalstiskās organizācijas, kritiski izvērtējot masu medijos iepriekš izskanējušo informāciju, kas, iespējams, satur šauru interešu pārstāvību.

 

LOSP apvieno valsts mēroga ražotāju un pārstrādātāju nevalstiskās organizācijas, kas aptver visu Latvijas teritoriju un visus ražošanas sektorus. Šobrīd LOSP apvieno 53 nozaru organizācijas, pārstāvot teju 10 tūkst. lauku uzņēmējus, lauksaimniecības produkcijas pārstrādātājus u.c. Organizācija formulē vienotu lauksaimnieku viedokli ražotāju interešu aizstāvībai un tālākām sarunām ar valsts pārvaldes institūcijām, kā arī citiem sadarbības partneriem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI