DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
2
2

Atklāt, Novērst, Ziņot: EFSA Āfrikas cūku mēra informatīvā kampaņa turpināsies trešo gadu

FOTO: Freepik

Turpinot Āfrikas cūku mēra izplatības apturēšanas aktivitātes, EFSA jau trešo gadu rīkos Eiropas mēroga informatīvo kampaņu, kuras ietvaros plāno īstenot jaunus izmēģinājuma risinājumus četrās valstīs.

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) jau trešo gadu rīko plašu informatīvu kampaņu par Āfrikas cūku mēri (ĀCM) un tā ietekmi uz mājas cūkām Eiropas saimniecībās. Kampaņa ir vērsta uz Eiropas Dienvidaustrumu reģionu un tiek īstenota sadarbībā ar atbildīgajām iestādēm 18 valstīs: Albānijā, Bosnijā un Hercegovinā, Bulgārijā, Horvātijā, Čehijā, Igaunijā, Grieķijā, Ungārijā, Kosovā1, Latvijā, Lietuvā, Melnkalnē, Ziemeļmaķedonijā, Polijā, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā.

Šogad EFSA īstenos virkni jaunu izmēģinājuma risinājumu četrās valstīs – Bulgārijā, Polijā, Rumānijā un Serbijā –, kurās situācija saistībā ar ĀCM ir īpaši smaga. Kampaņas mērķauditorija būs lauksaimnieki, veterinārārsti un mednieki, jo viņiem ir svarīga loma lauksaimnieku konsultēšanā par bioloģisko drošību saimniecībās.

“Āfrikas cūku mēris ir ļoti lipīga slimība, kas izplatās Eiropas reģionos, kuri iepriekš nebija skarti. Slimības izplatība ir globāls drauds, un tā ir radījusi postošus zaudējumus cūku audzētājiem Eiropā un ārpus tās," saka EFSA izpilddirektors Bernhards Urls. 

“Strādājam kopā ar mūsu partneriem attiecīgās valsts atbildīgajās iestādēs, lai sasniegtu lauksaimniekus, kuru mājlopus un iztikas līdzekļus ir skārusi šī nāvējošā slimība. Kampaņas #StopASF mērķis ir informēt lauksaimniekus, kā arī veterinārārstus un medniekus par to, kam jāpievērš uzmanība, izmantojot mūsu galveno vēstījumu – atklāt, novērst un ziņot!”

Kampaņa "Apturiet Āfrikas cūku mēri!" (kampaņas mājaslapa) ir daļa no Eiropas Komisijas un citu starptautisko organizāciju centieniem apturēt ĀCM izplatību ES un kaimiņvalstīs.

Kas ir Āfrikas cūku mēris?

Āfrikas cūku mēris ir nāvējoša vīrusu slimība, kas skar mājas cūkas un mežacūkas. Vīruss ir nekaitīgs cilvēkiem, bet daudzās valstīs izraisa ievērojamus sociālekonomiskus izaicinājumus.

Eiropā nav apstiprinātu vakcīnu pret ĀCM, tāpēc slimības uzliesmojuma gadījumā skartajā teritorijā var būt nepieciešams nokaut lielu skaitu saimniecībās audzētu cūku.

Kam ir paredzēta šī kampaņa?

Kampaņa ir vērsta uz cilvēku grupām un personām, kas saskaras ar mājas cūkām un mežacūkām, jo īpaši cūku audzētājiem, medniekiem un veterinārārstiem. Kampaņas mērķis ir ar vietējo lauksaimnieku, veterināro organizāciju, mednieku asociāciju un citu attiecīgo struktūru palīdzību veicināt izpratni par to, kā novērst ĀCM izplatību.

Uzzini vairāk

Apmeklējiet EFSA ĀCM kampaņas mājaslapu, lai atrastu vairāk informācijas, kā arī faktu lapas, infografikas, gatavus sociālo mediju ierakstus un citus materiālus.

1 Šis nosaukums neskar nostāju par statusu un ir saskaņā ar ANO DPR 1244 un Starptautiskās Tiesas atzinumu par Kosovas neatkarības deklarāciju.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU