DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks piedalīsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 30. gadadienas svinīgajos pasākumos

Rīt, 1. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 30. gadadienas svinīgajos pasākumos Valmierā.

Plkst. 10.00 aizsardzības ministrs apmeklēs svinīgo ceremoniju Valmierā, Vienības laukumā, kas ievadīs svētku pasākumus. Ceremonijā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš, 2. Vidzemes brigādes vienības, militāro vienību komandieri, brigādes sadarbības partneri un brigādes veterāni. Pasākuma muzikālo noformējumu nodrošinās Zemessardzes orķestris.

Ceremonijai sekos  Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienību militārā parāde, kuras dalībnieki dosies svinīgā maršā pa Rīgas ielu uz štāba ēku Mākslinieku ielā 2, Valmierā.

Plkst. 12.30 aizsardzības ministrs, vienību komandieri, virsseržanti, veterāni, kā arī brigādes kādreizējie komandieri un darbinieki apmeklēs svētbrīdi Velēnas baznīcā, ko vadīs luterāņu Baznīcas Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe un Nacionālo bruņoto spēku kapelāni.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 30. gadadienā aizsardzības ministrs A. Pabriks arī pasniegs apbalvojumus Zemessardzes veterāniem pateicībā par 30 gadus ilgo dienestu.

1992. gada 30. jūnijā ar Latvijas Republikas  Zemessardzes priekšnieka pavēli Nr. 14 “Par novadu vienību izveidošanu” tika izveidotas piecas novadu brigādes, tai skaitā Zemessardzes Vidzemes novada 2. brigāde, kuras sastāvā tika iekļauti Limbažu, Valmieras, Valkas, Alūksnes, Gulbenes, Madonas un Cēsu bataljoni. Brigādes štābs ir atradies Cēsīs, Rīgā un kopš 2018. gada ir izvietots Valmierā.

Pašlaik Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorija aptver Vidzemi, un tās pakļautībā darbojas brigādes štābs un 22. kaujas nodrošinājuma bataljons Valmierā, 25. kaujas atbalsta bataljons Gulbenes novada Stāmerienā, 26. kājnieku bataljons Gulbenē, 27. kājnieku bataljons Cēsīs, 31. kājnieku bataljons Alūksnē un 54. kaujas atbalsta bataljons Ogrē

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karogs ir iesvētīts 1996. gada novembrī, un uz tā attēlota brigādes devīze “No zobena saule lēca”.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās, un 1991. gada 23. augustā tika pieņemts likums “Par Latvijas Zemessardzi”. Dažu mēnešu laikā 35 teritoriālajos bataljonos iestājās vairāk nekā 10 000 cilvēku. Pēc gada brīvprātīgo zemessargu skaits jau bija gandrīz 17 000, Zemessardzei kļūstot par lielāko atjaunotajai Latvijas valstij uzticamo militāro organizāciju.

Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Vairāk informācijas par pieteikšanos Zemessardzē: www.esizemessargs.lv, www.zs.mil.lv vai zvanot 1811.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU