DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Ikvienam ir pieejama jaunā izdevuma "Satversme kabatā" e-versija

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes attēls

Sācies izlaiduma laiks, un visi 9. klases absolventi Latvijā dāvanā no valsts saņem Satversmes 100. jubilejas gada ietvaros tapušo ilustrēto izdevumu "Satversme kabatā". Par tā izdošanu gādāja oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis". Grāmatas tirāža ir limitēta, taču interese par šo veltījumu Satversmei ir apsveicami plaša. Lai ikvienam interesentam būtu brīva piekļuve saturam, "Latvijas Vēstnesis" publisko izdevuma elektronisko versiju tādā formātā, kas saglabā grāmatas salikumu un ko ērti lietot. 

Satversmes simtgadei šogad tiek veltīti vairāki pasākumi, tai skaitā oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" pienesums ar vairākām aktivitātēm, no kurām viena ir grāmata skolu jaunatnei “Satversme kabatā”, kas iznāca maijā. Lai saturs būtu pieejams ikvienam, "Latvijas Vēstnesis" to publisko PDF formātā:

Izdevums "Satversme kabatā"

Grāmata ir Latvijas valsts dāvinājums visiem 9. klašu beidzējiem. Skolēniem to palīdz aizgādāt Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija. Izdevums ir bagātināts ar krāsainām ilustrācijām un saistošu vēstījumu par Latvijai vissvarīgāko grāmatu, kā to nodēvējis rakstnieks Jānis Joņevs.

"Ceram, ka Latvijas jaunajiem pilsoņiem tā būs interesanta tikšanās ar Latvijas pamatlikumu, un grāmatiņa lieti noderēs tālāko mācību gaitā. Savukārt visiem pārējiem interesentiem ir iespēja izmantot elektronisko versiju, kas pieejama plašai auditorijai, proti, ikvienam no mums," izdevuma misiju raksturo "Latvijas Vēstneša" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

Šai grāmatai ir divas daļas. Pirmajā daļā tiek stāstīts par Satversmes tapšanas vēsturi un nodaļu pēc nodaļas izskaidrota Satversmes būtība. Otrajā daļā lasāma pati Satversme. Noslēgumā pievienots  faktogrāfiskais materiāls.

Izdevumu veidoja radošā komanda: teksts Jānis Joņevs, ilustrācijas Reinis Pētersons, salikums Juris Petraškevičs.

#Satversme100: vērtīgi informācijas avoti

Projekta #Satversme100 ietvaros oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" publiskojis vairākus nozīmīgus veikumus. Viens no tiem ir filma "Atver Satversmi". Projektu īstenoja "Latvijas Vēstneša" izdotā žurnāla "Jurista Vārds" redakcija sadarbībā ar Latvijas Republikas Satversmes tiesu. Filma ir Latvijas juristu aicinājums ikvienam pilsonim iedziļināties mūsu pamatlikumā un izprast tajā ietvertos demokrātiskas valsts funkcionēšanas mehānismus un aizsargātās cilvēka pamattiesības.

Audiovizuālais materiāls ir brīvi  pieejams gan kā veselums, gan “sēriju” veidā – atbilstoši Satversmes struktūrai:

Otrs pienesums ir "Jurista Vārda" tematiskais eseju krājums, kas ikvienam interesentam elektroniski ir pieejams portālā juristavards.lv:

Trešā aktivitāte ir tematiskās publikācijas LV portāla (lvportals.lv) sadaļā "Satversme", kurā vienuviet ir pieejama skaidrojošu publikāciju sērija par Latvijas valsts pamatlikumu, tā attīstību un nozīmi:

Tajā ikviens iedzīvotājs var atrast skaidrojumus un infografikas par to, kas ir konstitūcija, kā tapa Latvijas Republikas Satversme, kā laika gaitā ir mainījies valsts konstitucionālais regulējums, kā saprast tajā ietvertos jēdzienus un vērtības. Skaidrojumi veidoti tā, lai tie būtu uztverami arī lasītājiem bez juridiskām priekšzināšanām un lai tos kā papildu informācijas avotu varētu izmantot izglītošanās procesā arī jaunieši, apgūstot vēsturi un sociālās zinības.

Ceturtā aktivitāte ir vietne satversme100.lv, kas klikšķa attālumā nodrošina pieeju Latvijas Republikas Satversmes tekstam, faktogrāfiskam materiālam un pasākumiem, kurus organizē dažādas institūcijas.

Atgādinām, ka Satversmes simtgadei par godu ir izveidota vienota interaktīva grafiskā zīme  "Satversme – 100" (autore Dita Pence), kuru aicinām izmantot Satversmes jubilejas gada izglītojošās un informatīvās aktivitātēs.

Uzziņai

“Latvijas Vēstnesis” ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma (vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals, žurnāls “Jurista Vārds” / juristavards.lv).

Tēmturi sociālajos medijos: #atverSatversmi un #Satversme100. Plašāk: satversme100.lv.

Atver Satversmi un piedalies! Sargām savu valsti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI