DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Reģionālajā sabiedriskajā transportā martā pārvadāti 17,6 tūkstoši Ukrainas iedzīvotāju

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Laika posmā no 2022. gada 12. līdz 31. martam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos tika pārvadāti 17,6 tūkstoši Ukrainas iedzīvotāju, kuri saskaņā ar valdības lēmumu pakalpojumu var izmantot bez maksas. Savukārt, atvieglojot prasību par latviešu valodas zināšanām, Taksometru vadītāju reģistrā ir reģistrēti 14 ukraiņi.

Saskaņā ar valdības lēmumu no šā gada 12. marta Ukrainas pilsoņi, kuri, bēgot no kara, ieradušies Latvijā, reģionālajā sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas. No 12. līdz 31. martam reģionālo maršrutu autobusos brauca 7,1 tūkstotis ukraiņu, bet vilcienos – 10,5 tūkstoši. Ukrainas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, reģionālajā sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas. Atbrīvojums no braukšanas maksas neattiecas uz komerciālajiem reģionālajiem autobusu maršrutiem, kas kustības sarakstos atzīmēti ar lielo burtu “K”. Savukārt atbrīvojumu no braukšanas maksas valstspilsētu pašvaldību sabiedriskajā transportā nosaka pašvaldības.

Tāpat kopš 12. marta veiktas izmaiņas pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, jomā, sniedzot iespēju Ukrainas pilsoņiem reģistrēties Taksometru vadītāju reģistrā, neizvirzot prasību par valsts valodas zināšanām. Līdz šim Taksometru vadītāju reģistrā reģistrējušies 14 Ukrainas pilsoņi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI