DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ukrainas pedagogiem būs plašākas iespējas strādāt Latvijas izglītības iestādēs

Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri Ukrainā strādājuši par profesionālās un interešu izglītības pedagogiem, kā arī vispārējās izglītības svešvalodas skolotājiem, būs iespēja šajās profesijās strādāt arī Latvijā sadarbībā ar skolotāju  mentoru Šāds priekšlikums šodien atbalstīts valdībā, lemjot, ka Ministru kabineta noteiktā īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanas kārtība Latvijas Republikā reglamentētā profesijā ir piemērojama arī darbam profesionālās un interešu izglītības, kā arī svešvalodu apguves jomā.

Veicot grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, tāpat noteikts, ka Latvijas kompetentā institūcija ir tiesīga lemt par profesionālās kvalifikācijas atzīšanu pedagoga profesijā, neprasot no pretendenta visus dokumentus, ja var pārliecināties par pretendenta izglītības dokumentu un veikto profesionālo darbību attiecīgajā profesijā vai specialitātē Ukrainā.
 

Jāatgādina, ka jau šobrīd Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri ir ieguvuši pedagoga kvalifikāciju, ir tiesīgi strādāt par pedagogu, neņemot vērā normatīvajos aktos pedagoga profesijai noteiktās prasības, ja viņi piedalās tikai nepilngadīgu Ukrainas civiliedzīvotāju izglītības procesa īstenošanā.

Šodien, 2022. gada 5. aprīlī, valdībā atbalstītais likumprojekts “Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā” vēl jāpieņem Saeimā.

Valsts izglītības satura centrs aicina atsaukties Ukrainas civiliedzīvotājus, kuriem ir pedagoģiskā izglītība un kuri vēlas strādāt izglītības iestādēs Latvijā. Iegūtā informācija tiks apkopota vienotā datubāzē, lai nepieciešamības gadījumā pašvaldību pārstāvji vai skolas var sazināties ar Ukrainas pedagogiem un iesaistīt mācību procesā.  Plašāka informācija un anketa pieejama VISC mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU