DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

PTAC rīko vebināru logu un ugunsdrošo durvju ražotājiem, izplatītājiem, komersantiem, būvniecībā iesaistītajiem speciālistiem

2021.gadā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) veica logu un ugunsdrošo durvju paraugu pārbaudi un konstatēja būtiskas neatbilstības. 2022.gada 10.martā PTAC organizēs semināru, lai informētu par normatīvo aktu prasībām, pārbaužu rezultātiem un būvizstrādājumu jomas problemātiku.

2021.gadā konstatēto būvizstrādājumu neatbilstības īpatsvars ir ļoti pieaudzis, īpaši liels neatbilstību skaits ekspertīžu rezultātā ir konstatēts logiem. Rezultāti parāda, ka 71% gadījumu logiem vairākas deklarētās īpašības neatbilst faktiskajām: siltumcaurlaidības koeficients un/vai ūdensnecaurlaidība, gaisa caurlaidība un vēja slodzes izturība. Neatbilstības netika konstatētas tikai diviem pārbaudīto logu paraugiem, kas bija vienīgie Latvijā ražotie – pārējie ievesti no Polijas, Lietuvas un Krievijas.

Aizvadītajā gadā uzsākta arī ugunsdrošo durvju paraugu pārbaude. Tika secināts, ka atsevišķiem paraugiem nebija pievienota ugunsdrošā furnitūra, tāpat konstatēts, ka patērētājiem pastāv risks nesaņemt montāžas instrukciju latviešu valodā, tādējādi nenodrošinot durvju ugunsizturību, ja durvis netiks montētas pēc ražotāja norādījumiem. Pārbaudes turpināsies arī 2022.gadā, lai pārliecinātos par deklarēto īpašību atbilstību tām ugunsdrošajām durvīm, kam piemērojamas Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 305/2011 prasības.

2022.gada 10.martā no plkst. 14.00 līdz 16.00 ZOOM platformā organizēsim vebināru logu un ugunsdrošo durvju ražotājiem, izplatītājiem, komersantiem, būvniecībā iesaistītajiem  speciālistiem - būvuzraugiem, būvinspektoriem, arhitektiem un citiem interesentiem, kura laikā:

  • Skaidrosim normatīvo aktu prasības;
  • Stāstīsim par logu uzraudzību un tās problēmām;
  • Dalīsimies ar logu uzraudzības rezultātiem 2021.gadā;
  • Stāstīsim par ugunsdrošajām durvīm un problēmām;
  • Dalīsimies ar ugunsdrošo durvju uzraudzības rezultātiem;
  • Izklāstīsim turpmākos plānus;
  • Uzklausīsim jautājumus un sniegsim uz tiem atbildes.

Vebinārs tiks ierakstīts.

Aizpildiet anketu, lai reģistrētos vebināram: https://forms.gle/ktNQHbS8XQ7vtcxs7

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU