DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Robežšķērsošana

No 12. jūlija četrās robežšķērsošanas vietās ar Krieviju un Baltkrieviju veic Covid-19 testus

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 12. jūlija spēkā stājas jauna kārtība, kas paredz nodrošināt personām, kuras ieceļo Latvijas Republikā, šķērsojot ārējo sauszemes robežu, tūlītēju iespēju veikt Covid-19 testu četrās robežšķērsošanas vietās - “Grebņeva”, “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”.

Noteikumi līdz šim jau paredzēja, ka persona, ieceļojot Latvijas Republikā no attiecīgās valsts, par saviem līdzekļiem nekavējoties, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā veic Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā. Arī robežšķērsošanas vietās - “Grebņeva”, “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”  tests ieceļotājiem būs jāveic par saviem līdzekļiem.

Lēmums pieņemts, ievērojot to, ka strauji izplatās jaunā lipīgākā vīrusa Covid-19 paveids (Delta). Ņemot vērā lipīgākā vīrusa Covid-19 paveida (Delta)  izplatības tendences, ir būtiski veikt plašu testēšanu. Personas, kuras būs veikušas Covid-19 testu robežšķērsošanas vietā, tā rezultātu arī sagaidīs šīs vietas teritorijā.  Tikai pēc Covid-19 testa rezultātu uzrādīšanas Valsts robežsardzei un pēc tās dotās atļaujas, personas varēs atstāt robežšķērsošanas vietas teritoriju.

Testus nevajadzēs veikt personām, kas var uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai veikta Covid-19 testa apliecinājumu, kā arī bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu.

Gadījumos, ja Covid-19 testa rezultāts būs pozitīvs vai, ja persona atteiksies veikt minēto testu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nogādās personu uz tūristu mītni obligātās izolācijas ievērošanai.

Gadījumos, kad tiks konstatēta saslimšanas ar Covid-19, piemēram, kravas transportlīdzekļa vai pasažieru transporta vadītājam, tad attiecīgā pārvadātāja pienākums ir nodrošināt attiecīgo pārvadājumu izrietošo jautājumu risināšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI