DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Rīgas Centrāltirgum ir jākļūst par Latvijas produktu noieta mājvietu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Atzinīgi novērtējam Rīgas Centrāltirgus jau sniegto atbalstu un piedāvātajām iespējām vietējiem ražotājiem Latvijā audzētas un ražotas produkcijas popularizēšanā un noieta veicināšanā, tostarp nosakot Latvijas lauksaimniekiem, amatniekiem un mājražotājiem atsevišķu tirdzniecības zonu, kā arī zemāku tirdzniecības vietu nomas maksu salīdzinājumā ar citiem tirgus dalībniekiem, sniedzot iespēju ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī tūristiem iegādāties kvalitatīvus Latvijā audzētus un ražotus produktus no tiešā ražotāja.

Tomēr pašreizējā situācijā, kad Latvijas ražotājiem kļūst arvien grūtāk nostiprināt savas pozīcijas vietējā tirgū, atzinīgi būtu vērtējama Rīgas Centrāltirgus iniciatīva apzināt papildus iespējas attiecībā uz tirdzniecības nosacījumu uzlabošanu vietējo lauksaimniecības produktu ražotājiem, lai sekmētu vietējo produktu, it īpaši bioloģiskās produkcijas, tirdzniecības paplašināšanu un noieta veicināšanu.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Kaspars Melnis: “Rīgas Centrāltirgum ir jābūt kā Latvijas un Rīgas vizītkartei, kas piesaista pircējus un tajā ir jādominē Latvijā ražotiem produktiem. Tam ir jākļūst par nozīmīgu Latvijas produktu noieta mājvietu. Rīgas Centrāltirgus administrācijai kopā ar lauksaimniekiem ir jārada labvēlīgi apstākļi, lai Latvijas lauksaimniekiem, mājražotājiem un ražotājiem būtu izdevīgi un interese savu produkciju šeit tirgot. Svarīgi neaizmirst par apmeklētājiem, lai tiem būtu ērti piekļūt tirgum, patīkama tirgus vide, būtu skaidra un nemaldinoša informācija par produkta ražošanas veidu un ražotāju. Nozīmīgi, lai pircējam būtu vēlme tirgū atgriezties vēl un vēl .” 

Vienlaikus vēlamies akcentēt izveidojošos problēmsituāciju, ka vietējo lauksaimnieku un ražotāju vidū kā viens no būtiskākajiem attīstību ierobežojošajiem apstākļiem tiek minēts ierobežotās iespējas savu produkciju piedāvāt tirgos ar nozīmīgu pirktspējas līmeni, starp kuriem kā viens no sasniedzamākajiem lielajiem tirgiem tiek norādīts tieši Rīgas Centrāltirgus, kurā pašreiz tikai neliela daļa vietējo lauksaimnieku un ražotāju ir atraduši iespējas piedāvāt savu produkciju.

Tāpat aicinām veidot ciešāku sadarbību ar lauksaimniekus un pārtikas ražotājus pārstāvošajām nozares organizācijām, lai diskutētu par turpmākajām sadarbības iespējām ar Rīgas Centrāltirgu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI