DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

“Pasažieru vilciena” lietotne papildināta ar abonementa e-biļetes iegādes iespēju

No šodienas, 18. februāra, “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē pasažieriem ir iespēja elektroniski iegādāties arī vilciena abonementa biļetes - gan mēnešbiļetes, gan vienas un vairāku dienu biļetes. “Pasažieru vilciena” izstrādātā funkcionalitāte dos iespēju pasažieriem saglabāt un lietot abonementa e-biļetes savā viedtālrunī, katrā braucienā uzrādot konduktoram kontrolierim biļeti ar mainīgu QR kodu.

Lai iegādātos un lietotu abonementa e-biļeti, pasažiera viedtālrunī ir jābūt lejupielādētai “Pasažieru vilciena” mobilajai lietotnei un tai jābūt atjauninātai līdz pēdējai versijai. Līdzīgi kā iegādājoties vienreizējās biļetes, pasažierim ir jāizvēlas maršruts, kurā abonementa e-biļete tiks izmantota, un izvēlnē jāatzīmē vajadzīgais biļetes veids – dienu biļete vai abonementa biļete (visām mēneša dienām, mēneša darbadienām) vienā vai abos virzienos. Tāpat pircējam jānorāda abonementa e-biļetes lietošanas sākuma datums. Abonementa e-biļetes apmaksa jāveic, izmantojot maksājumu karti, un pēc veiksmīgas apmaksas e-biļete būs pieejama lietotnes sadaļā “Biļetes”. E-abonementu iegādājoties mājas lapā www.pv.lv, uz pasažiera norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite e-abonementa aktivizēšanai mobilajā lietotnē viedtālrunī, kurā biļete tiks lietota un uzrādīta konduktoram kontrolierim.

Lai nodrošinātos pret iespējamo abonementa e-biļešu viltošanu, jaunajā funkcionalitātē ir iestrādāti vairāki pretviltošanas algoritmi, tai skaitā katrā e-abonementa lietošanas reizē lietotne ģenerēs jaunu QR kodu, kas izslēdz iespēju šo kodu nofotografēt, kopēt vai pārsūtīt citam lietotājam.

AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis: “Abonementa e-biļete ir ļoti gaidīts produkts, ceram, ka daudzi mūsu lojālie klienti šo iespēju izmantos. Mūsu piedāvātais abonementa digitalizācijas risinājums ar mainīgu QR kodu pasažieru pārvadājumos ir retums arī citās valstīs, Baltijas valstīs pasažieru pārvadājumos tas nav sastopams, tādēļ patiesi lepojamies, ka tieši mūsu vilcienu pasažieri būs tie, kuri varēs lietot šādu ērtu un inovatīvu pakalpojumu. Lai iegādātos mēnešbiļeti, turpmāk vairs nebūs jādodas uz mūsu biļešu kasi, to varēs izdarīt jebkurā sev ērtā vietā un laikā. Digitāli saņemamo pakalpojumu klāstu noteikti turpināsim attīstīt, ieviešot gan iespēju elektroniski iegādāties biļetes uz tiem vilcienu reisiem, kuros ir noteikts sēdvietu skaits, gan strādājot pie citiem, jauniem risinājumiem biļešu iegādē.”

Abonementa e-biļetes iegāde ir vienkārša un ērta, tās lietotājs netiks personalizēts, un e-abonementa iegādei nav nepieciešams reģistrēties. Iegādājoties e-abonementu, jānorāda vienīgi šīs biļetes lietotāja e-pasta adrese, un ir jāņem vērā, ka abonementa e-biļete būs piesaistīta konkrētai viedierīcei.

Iegādājoties dienu vai abonementa biļeti elektroniski, papildu atlaide šobrīd netiek piešķirta. Elektroniski iegādāto biļešu politika tiek saglabāta līdzšinējā – 5% līdz 10% atlaide vienreizējām e-biļetēm. Savukārt dienu un abonementa biļešu atlaide - līdz pat 46%. Abonementa e-biļeti ar papildu 40% atlaidi var iegādāties daudzbērnu ģimeņu locekļi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU