DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents un Latvijas Bankas prezidents: atveseļošanās un noturības mehānisma līdzekļu stratēģiskam ieguldījumam ir jāpanāk kvalitatīvs lēciens Latvijas ekonomikā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien tiešsaistē tikās ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku, pārrunājot stratēģisku skatījumu uz Latvijas ekonomikas nākotni.

Sarunā galvenā uzmanība tika veltīta jautājumam, kā Latvijai stratēģiski un efektīvi ieguldīt Latvijas attīstībā Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanās un noturības mehānisma līdzekļus, kas varētu tikt izmaksāti valstij šī gada otrajā pusē. Abas puses bija vienisprātis, ka projekti, kas Latvijai būtu jāiesniedz ES līdzekļu saņemšanai, nedrīkst būt vienkārši visu ministriju atsevišķu vajadzību apkopojums, bet gan ir nepieciešams pārinstitucionāls kopskats uz Latvijas ekonomikas pārstrukturēšanu un izaugsmi. E. Levits uzsvēra: “Stratēģiskam minēto ES līdzekļu ieguldījumam ir jāpanāk kvalitatīvs lēciens Latvijas ekonomikā, savukārt resoriska pieeja var nenest gaidīto efektu.”

Latvijas Bankas viedoklis par atbalstu COVID-19 krīzē cietušajiem. M. Kazāks informēja, ka, pēc Latvijas Bankas datiem, kopējais atbalsts cīņai ar COVID-19 radītajiem zaudējumiem pieaug, tomēr tiešais atbalsts ierobežojumu seku mazināšanai joprojām ir lēns. Pēdējās nedēļās gan līdzekļu ieplūde ekonomikā ir nozīmīgi palielinājusies. M. Kazāks norādīja, ka ir svarīgi, lai šajā krīzē nepieaug nevienlīdzības risks sabiedrībā. Latvijas Bankas prezidents akcentēja, ka atbalsta politikai ir jāiet kopsolī ar nodarbinātības politiku, piedāvājot darbu zaudējušiem cilvēkiem pārkvalifikāciju uz pieprasītām profesijām.

Abas puses bija vienisprātis, ka valdībai ir svarīgi meklēt atgriezenisko saiti par izmaksātā atbalsta efektivitāti, veicot proaktīvas to iedzīvotāju un uzņēmumu aptaujas, kuriem atbalsts ir izmaksāts.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU