DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” izdots Braila rakstā un palielinātā drukā

FOTO: Gatis Dieziņš, Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā” sagatavojusi arī Braila rakstā un palielinātā drukā, lai informācija par rīcību krīzes gadījumā būtu viegli pieejama arī vājredzīgajiem un neredzīgajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Braila rakstā buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” izdots 135 eksemplāros, palielinātā drukā latviešu valodā – 428 eksemplāros un palielinātā drukā krievu valodā –   200  eksemplāros.

Braila rakstā un palielinātā drukā izdotos bukleta eksemplārus Latvijas Neredzīgo biedrība nodos Latvijas Neredzīgo bibliotēkai, Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas, Jelgavas, Cēsu, Daugavpils, Balvu, Rēzeknes un Ventspils teritoriālajām organizācijām, Strazdumuižas Dienas centram, sociālās aprūpes centra “Rīga” filiālei  “Jugla”, Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centram un žurnāla “Rosme” lasītājiem.   

Jau ziņots, ka, sākot ar 3. jūniju, buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” ir elektroniski pieejams aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv” www.sargs.lv/lv/tema/72stundas

Bukleta mērķis ir sniegt praktiskās zināšanas ikvienam Latvijas iedzīvotājam par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām. Bukletā atrodami ieteikumi, piemēram, par to, kā salikt ārkārtas gadījumu somu, kādiem pārtikas produktiem un medikamentiem jābūt mājās un kā atpazīt atbildīgos valsts dienestus, kuri krīzes gadījumā veiks evakuāciju, sniegs medicīnisko palīdzību un atbildēs par sabiedrisko kārtību.

Bukleta simbols ir starptautiski atzītais standarts “72 stundas” jeb trīs diennaktis, kuru laikā iedzīvotājiem pašiem jāspēj nodrošināt sevi līdz brīdim, kad iesaistās atbildīgie dienesti.

Informatīvais buklets sagatavots, ieviešot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā. Bukletu Aizsardzības ministrija izstrādājusi ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju un Valsts robežsardzi, kā arī citiem sadarbības partneriem un nevalstiskajām organizācijām.

Aizsardzības ministrija aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš iepazinies ar bukletu, parūpēties arī par saviem tuviniekiem un iepazīstināt ar to arī līdzcilvēkus – vecākus, vecvecākus, kaimiņus, kam nav iespēju piekļūt elektroniskajiem pakalpojumiem. Dalies ar iespaidiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturus #drošiirzināt, #72stundas, #esmugatavs72h un #sargslv!

Aizsardzības ministrija aicina arī ikvienu iestādi, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu sniegt ieguldījumu valsts aizsardzībā un kļūt par 72 stundu vēstnesi –  izplatīt šo bukletu elektroniski. Aicinājums ir  publicēts Aizsardzības ministrijas vietnē www.mod.gov.lv, un nepieciešams pieteikties uz e-pastu 72stundas@mod.gov.lv.

Iestādes, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kas bukletu izvietojušas savās vietnēs, aicinātas dalīties ar šo informāciju sociālo mediju kontos, lietojot tēmturi  #72hvēstnesis.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU